Linja ajrore jep lajmin për punonjësit, ja çfarë do të ndodhë deri në fund të vitit!

Written by on 30/06/2020

Linja ajrore me kosto të ulët, “Smartwings” njoftoi për shkurtime masive të vendeve të punës, për shkak të krizës së koronavirusit të ri.“Deri në 600 punonjës, përfshirë pilotë, asistente fluturimi dhe personel tokësor, mund të humbasin vendet e punës deri në fillim të vitit të ardhshëm”, konfirmoi një zëdhënës.“Po përballemi me kohën më të vështirë në historinë tonë”, deklaroi Jiri Simane, i cili zotëron linjën ajrore sëbashku me grupin kinez “CITIC”. Ky ristrukturim do të përfshijë një të katërtën e të gjithë fuqisë punëtore të kompanisë.


Current track

Title

Artist

Background