“Lasgushi” nis ndihmat materiale për ekipin mjekësor !

Written by on 25/03/2020

Kryeministri i vendit Edi Rama ka njoftuar se vendi fqinj Turqia por dërgon me avioni Air Albania ndihmat e para materiale kundër COVID-19 për Shqipërinë.Sipas njoftimit është ngarkuar në Stamboll, gjatë mbrëmjes  të së martës, avioni Lasgushi me materiale mbrojtëse personale për mjekët dhe infermierët në frontin e parë të betejës me Koronavirusin e ri.“Lasgushi” në këtë çast duke u ngarkuar në Stamboll me armë për mbrojtjen e jetës së pacientëve dhe mjekëve tanë”, shkruan Rama.


Current track

Title

Artist

Background