Ky është shteti europian që do të nisë i pari fluturimet me Shqipërinë!

Written by on 21/05/2020

Ukraina është e gatshme të nisë fluturimet e dedikuara turistike drejt Shqipërisë më 2 qershor.Lajmin e bëri të ditur ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi i cili zhvilloi një videokonferencë me zv.ministrin e Jashtëm të Ukrainës, Vasyl Bodnar.Në videokonferencë me zv.ministrin e Jashtëm të Ukrainës, Vasyl Bodnar, i ngarkuar për bisedime dypalëshe për hapjen e kufijve për fluturime të dedikuara, charter, i cili shprehu gatishmërinë të nisë me vendin tonë, fluturimet e dedikuara turistike më 2 qershor”, tha Klosi.


Current track

Title

Artist

Background