Kryeministri i ri i sapozgjedhur i Japonisë është plot 71 vjeç

Written by on 16/09/2020

71 vjeçari Yoshihide Suga është zgjedhur si kryeministri i ri i Japonisë. Suga  mori 314 nga 462 vota në dhomën e ulët të parlamentit dhe kjo i mjaftoi për të marrë postin e ri. Kryeministri i ri i Japonisë njoftoi se përparësitë kryesore të qeverisë së tij do të jenë lufta kundër koronavirusit dhe rimëkëmbja e ekonomisë e goditur rëndë nga pandemia.


Current track

Title

Artist

Background