Izraeli bëhet vendi i parë në botë që rivendos karantinën

Written by on 14/09/2020

Pas rritjes së ndjeshme të rasteve të reja me koronavirus, Izraeli ka marrë vendimin të rikthejë izolimin. Izolimi pritet të fillojë ditën e premte më 18 shtator dhe është parashikuar të zgjasë të paktën 3 javë. Me këtë vendim, Izraeli bëhet vendi i parë që rivendos karantinën, edhe pse jo të plotë pasi këtë herë masat nuk do të jenë aq ekstreme sa në rastin e parë, duke lënë disa hapësira për aktivitete ekonomike, ndërsa shkollat do të mbyllen.


Current track

Title

Artist

Background