Huawei premton investime marramendëse në Itali!

Written by on 16/07/2019

Kompania kineze “Huawei” do të investojë rreth 3 miliarë dollarë në Itali në tri vitet e ardhshme dhe do  të krijojë më shumë se 1 mijë vende pune. Vendimin e ka bërë të ditur gjatë një konferencë për shtyp drejtori ekzekutiv i kompanisë për Italinë, Thomas Miao. Pas 15 vitesh në Itali, gjigandi i teknologjisë do të investojë në blerjen e furnizimeve, marketing dhe kërkimet për zhvillim. Kompania do të miratojë edhe aplikimin e teknologjisë 5G në Itali.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background