Hotelet në Zvicër gjejnë mënyrën e “zgjuar” për të mës falimentuar!

Written by on 26/03/2020

Hotelet në Zvicër kanë gjetur një mënyrë ideale për t’i shpëtuar falimentimit.
Kompania e hotelerisë së luksit Le Bijou, që disponon hotele dhe apartamente me pesë yje në Zyrih, Gjenevë dhe Bazel, ka modifikuar pjesë të biznesit të tij duke ofruar një paketë të veçantë për klientët e saj, ndër të cilët familja mbretërore saudite, sipërmarrës si Steve Wozniak etj.
Paketa për “vipat” që duan një karantinë me pesë yje normalisht është e “kripur”.
Të gjitha kanë elemente sigurie të përbashkëta si check-in pa kontakt, shërbimi i ushqimeve në dhomë sipas dëshirës dhe shërbimi mjekësor.Por ata që do të duan të paguajnë rreth 1600 euro do të kenë vizitën dy herë në ditë të infermieres, ndërkohë që shërbimi 24 orë kushton rreth 4300 euro.


Current track

Title

Artist

Background