Hapen per vizitoret apartamentet luksoze te mbretereshes ne Pallatin e Versajes!

Written by on 15/04/2019

 Apartamentet luksoze të mbretëreshës në pallatin e Versajës do të rihapen për publikun pas një rinovimi 3-vjeçar, i cili ndihmoi të riktheheshin ngjyrat origjinale dhe detajet mjaft delikate të zbukurimeve. Dhomat e apartamenteve të mbretëreshës pranë sallës së pasqyrave u mbyllën që nga janari i vitit 2016, një zhgënjim i madh ky për rreth 8 milionë vizitorë në vit të pallatit të Versajës, ndërsa Marie-Antoinette vazhdon të rrëmbejë pjesën më të madhe të kureshtjes.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background