Gjermania sot feston, përvjetori i ditës më të rëndësishme!

Written by on 09/11/2019

Gjermania sot feston një ditë historike, 30 vjetorin e rënies së Murit të Berlinit. Në ceremoninë zyrtare do të marrin pjesë presidenti gjerman, kancelarja Merkel si dhe shumë personalitete të rëndësishme nga bota. Ka më shumë se një javë që Berlini është kthyer në qendrën kryesore të aktiviteteve që festojnë ditën historike.Një vend i rëndësishëm përkujtimor për viktimat e Murit të Berlinit është rrruga Bernauer simboli i ndarjes së Berlinit sepse muri kaloi në anën lindore të shtëpive.


Current track

Title

Artist

Background