Leny Kravitz në Marsejë më 24 qershor ne Amsterdam !

Event info
Date: 24/06/2018
Details

Leny Kravitz në Marsejë më 24 qershor ne Amsterdam!

Kater vjet pas albumit të fundit , Lenny Kravitz rikthehet në muzikë. Pritet qe se shpejti te publikoje albumin e tij te 11 ne studio nen titullin “Raise Vibration” dhe me pas te filloje turneun boteror me pot e njejtin emer “Raise Vibration” me performance te jashetzakonshme ashtu sic di vetm Lenny te beje!

Lenny Kravitz është një kantautor, luan shumë instrumente dhe është shumë origjinal në stilin e muzikës së tij .

Ai fitoi “Grammy Aëards” për “Best Male Rock Vocal Performance” katër vite radhazi, nga 1999-2002, duke thyer rekordin për shumë fitues në këtë kategori.

Dhe në pritje të publikimit të albumit të ri njujorkezi Kravitz ka publikuar kalendarin e koncerteve live ne Europe.
Me daten 24 qershor do te jete ne Amsterdam te Holandes, per te vijuar ne datat 4 dhe 5 korrik perkatesisht ne qytete si Madrid dhe Barcelone te Spanjes.

Biletat per keto koncerte nisin nga 60 euro.

Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background