Travel Report

Page: 5

Tashme Instagram po zgjeron opsionin e saj te blerjeve online ne shume shtete.Gjigandi i medias sociale do t’i lejoje bizneset te etiketojne produktet ne postimet e tyre.Ky opsion i ri gjithashtu do t’i lejoje bizneset te shtojne opsionin “Shop” ne profilet e tyre si dhe te mbledhin te dhena se sa njerez po i shohin […]

Ashtu sic kishte premtuar kompania IBM sapo ka publikuar kompjuterin me te vogel ne bote duke e cilesuar ate te ardhmen e teklonogjise. Sipas kompanise kompjuteri, me permasa 1mmx1mm, kushton me pak se 10 cent per tu prodhuar. Por mos lejoni qe madhesia t’ju genjeje. Ky kompjuter ka fuqine informatike te chip x86 te vitit […]

Kjo pajisje e kthen shtepine tuaj ne High tech! Kompania Sony surprizon me pajisjen e radhes teknologjike. Behet fjale per Xperia Touch qe kushton 1500 euro dhe ben mrekulli per shtepine e perdoruesit. Funksionon pak a shume si nje smartphone, dhe ka nje projektor, i cili sherben per te kthyer ne ekran çdo siperfaqe ne […]

A do te falimentoje Facebook? Skandali i rrjedhjes se informacionit te perdoruesve te Facebook nga kompania Cambridge Antalytica gjater zgjedhjeve presidenciale amerikane qe favorizuan fitoren e Trump po i kushton shtrenjte rrjetit social. Gjiganti i rrjeteve sociale, i themeluar nga Mark Zuckerberg, ka pesuar humbje te medha ne burse me nje renie prej gati 7%, […]

Kompania Uber pezullon makinat me vetedrejtim, shkak nje aksident fatal! Kompania Uber thote se do te pezulloje testet e makinave me vetedrejtim ne te gjithe Ameriken e Veriut pas nje aksidenti fatal. Nje 49 vjeçare u godit nga nje makine dhe me pas vdiq nderkohe qe kalonte rrugen ne Tempe, Arizona.Nderkohe qe makinat me vetdrejtim […]

Rukbot ju gjen shoke per udhetim! Nese deshironi te beni nje udhetim dhe keni nevoje te gjeni edhe dike me te cilin te niseni, kete gje do ta ofrojne ne menyre te specializuar rrjetet sociale. Nga 31 marsi kompania Astronomic do te lancoje Rukbot. Ai do te jete nje lloj chati per Facebook qe do […]

Shtetet e Bashkuara te Amerikes bashkepunuan me kompanine IBM dhe Nividia per te ofruar superkompjuterin me te shpejte ne bote, te quajtur “Samiti”. Pasi qendronte per vite te tera pas Kines, Shtetet e Bashkuara tashme kane superkompjuterin me te shpejte ne bote. Kompjuteri  u zbulua se fundmi ne nje panair teknologjie te zhvilluar ne Amerike. […]

  Brenda vjeshtes se vitit 2018, Apple mendohet se do te hedhe ne treg gjeneraten e dyte te iPhone X, te perbere nga te pakten tre modele. Nder to, eshte iPhone X Plus 2018 dhe nje iPhone me ekonomik, 6,1 inç me ekran LCD.Nga keto tre pajisje te kompanise me seli ne Cupertino, modeli per […]

Rruga e pare e elektrizuar ne Suedi eshte e para ne bote per te ngarkuar automjetet ndersa vozisin se bashku, mund te ndihmoje ne uljen e kostos se larte te makinave elektrike. Projekti i financuar nga shteti, i quajtur eRoadArlanda dhe qe kushton rreth 5.82 milion dollare, perdor nje kamion te modifikuar elektrik qe leviz […]

Tesla ka regjistruar nje firme te re makinash elektrike ne Shangai, pasi Kina po pergatitet te heqe rregullat per kufizimin e pronesise se huaj te ndermarrjeve te reja te automjeteve elektrike. Kompania e re, Tesla (Shanghai) do te fokusohet ne makina elektrike, pjese rezerve dhe bateri. Prodhuesi i makinave ne SHBA ka qene ne negociata […]


Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background