Travel news

Page: 3

      Kulla Eiffel ka fikur dritat në mesnatë, për të nderuar viktimat e Sri Lankës në të dielën e Pashkëve. Duket se Franca e ka bërë traditë këtë formë nderimi për fatkeqësitë. Në vitin 2017 pas sulmit në Mançester, apo në 2015 në në nder të sulmit të Charlie Hebdo, ka bërë të […]

      Numri i aktivistëve të mjedisit, të arrestuar gjatë tetë ditëve të aksionit të drejtpërdrejtë në Londër, arriti në 1,000 të hënën. Autoritete e rendit ne Londer kane beret e ditur gjithashtu se tashme ura Waterloo, një nga vendet e bllokuara nga protestat, ishte rihapur . Grupi i Klimës “Rebelimi i Zhdukjes” ka […]

      Federata e Atletikës së Kosovës, së bashku me Komunën e Prishtinës kanë bërë të gjitha përgatitjet për gjysmëmaratonën, e cila do të mbahet këtë të dielë. Në regjistrimet për të marrë pjesë në këtë gjysmëmaratonë shihet një interesim i madh nga qytetarët. Sipas Federatës së Atletikës së Kosovës, këtë vit do të […]

    Në “Rrugën e Kombit” nga tuneli i Kalimashit, deri në grykën e Morinës po vijojnë punimet intensive për veprat e munguara të artit në këtë rrugë. Përfundimi i këtyre urave do mundësojë lidhje të shpejtë mes Kukësit dhe Tiranës dhe Shqipërisë me Kosovën. Prefekti i qarkut të Kukësit, Zenel Kuçana, beri te ditur […]

      Sot në transportin urban në Tiranë bileta e autobusëve do të jetë libri që po lexoni. Ministria e Kulturës dhe Bashkia e Tiranës, në ditën Ndërkombëtare të Librit, më 23 prill, ndërmerr nismën “Udhëtoj përmes librit”, duke sjellë në vëmendje të qytetarëve, se për gjithkënd që ka një libër në dorë nuk […]

Drejtoria e Përgjithshme Detare ka njoftuar se gjatë ditës së sotme dhe të nesërme, 22-23 Prill do të ketë përkeqësim të motit pranë bregdetit. Sipas njoftimit bregdeti ynë do të përfshihet nga era me drejtim jug-lindje. Drejtoria e Përgjithshme Detare ka kërkuar bashkëpunimin e te gjithë subjekteve që ushtrojnë veprimtari në fushën e detarisë, për […]

Orteku merr me vete tre alpinistë Tre alpinistë profesionistë janë gjetur të vdekur pas një orteku në Parkun Kombëtar të Banff në Kanada. Dy alpinistët austriakë dhe nje amerikan , po përpiqeshin të ngjiteshin në Howse Peake. Grupi u raportua i zhdukur të mërkurën e kaluar. Ekipet e shpëtimit ngritën dyshimet se kishin vdekur por […]

Ja ku u zhvillua për herë të parë  Festivali i Hshahit Tajlanda ka oragnizuar kete fundjave festivalin e  Hashashit, duke bere qe te evidentohet kerkesa ne rritje per perdorim mjekesor te kesaj bime! Mijëra njerëz zunë radhë përpara dyerve të ministrisë së shëndetësisë me qëllimin të regjistroheshin për të marrë pjesë në eventin e organizuar […]

Irlanda e Veriut eshte vendi qe po perjeton nej bum turistesh gjithnje ne rritje fale serialit te famshem Game of Thrones. Që nga ngritja meteorike e serialit në vitin 2011, fansat i janë drejtuar Irlandës së Veriut, ku janë filmuar pjesa më e madhe e skenave. Zyrtarët e turizmit vlerësojnë tani se, një në 6 […]

Agjencia më e madhe turistike në vend, Vas Tour  është duke kryer këto ditë ,info-tour e dhjetra hoteleve në Antalia të Turqisë.  Tatjana Papagjika nga departamenti i rezervimeve te Vas Tour, ndau me degjuesit e Radio Travel detajet e  ditës së tretë të këtij info-touri . Në një lidhje të drejtpërdrejtë me emisionin Travel Club, […]


Current track

Title

Artist

Background