Travel Club

Page: 3

“Lahuta”, titullohet dokumetari me i ri qe do te shfaqet me 12 dhjetor ne Tirane nga instrumentisti dhe koleksionisti Ermal Sela.  I ftuar ne emisionin Travel Club ne Radio Travel, ai shpjegoi se dokumentari perfshin detaje te prodhimit te instrumentit te Lahutes, deri tek mirembajtja e saj por edhe rrefime te lahutareve vendas. Dokumentari do […]

Pavarësisht se jemi ende në Nëntor dekorimi i shtëpive por edhe i qyteteve ka nisur shumë më herët këtë vit, cfarë ka sjellë që kërkesa për të dekoruar ambjentet të jetë më e lartë se një vit më parë. Këtë na e pohoi live në Travel Club, Manjola Afezolli,pronare e dyqanit me simpatik ne zonen [...]

Hipokrati ka thene se menyra me e mire per te patur nje trup dhe mendje te shendetshme eshte te bejme cdo dite banje aromatike dhe masazh aromatik.  Sot ne Travel Club flasim per trajtimet e mireqenies dhe SPA 🙂  Ju sa rendesi i kushtoni trupit dhe mendjes tuaj dhe a i frekuentoni qendrat SPA? Travel Club […]

Me rritjen e impenjimeve ditore te kryesh veprime pagesash cash eshte bere gjithnje e me lodhese per kete arsye perparimet e teknologjise dhe prezantimi i aplikacioneve te reja perpiqet ta beje me te thjeshte pagesen e detyrimeve te ndryshme mujore por edhe blerjen e produkteve apo sherbimeve qe na interesojne. I tille eshte dhe aplikacioni [...]
Expocity Albania mirpret kete fundjave ( 26 – 28 tetor) Panairin e Ndertimit me fokus planifikimin urban dhe arkitekturen. Eventi ka bere bashke dhjetra kompani te cilat operojne ne fushen e ndertimit, arkitektures dhe planifikimit urban, por edhe universitete. Te pranishmit u njohen me punen e kompanive pjesmarrese, por paten mundesi edhe te shkembejne informacion [...]
Expo City, panairi i tekstileve dhe filozofia B2B ne Shqiperi!   Ne datat 19 dhe 20 tetor ne Expo City zhvillohet panairi “Textile, Leather and Fashion 2018”.  Per te na folur per kete event ne studion e Radio Travel ishte e ftuar zonja Eneida Sheku, Drejtoreshe Komerciale e Expo City.   Textile, Leather &Fashion eshte [...]

Dorela Lazaj, një “Dordolet’s” për t’u pasur zili! Sa herë keni përdorur kartat e kreditit si shënjues librash?! Besojmë shumë shpesh. Tashmë për këtë ka menduar Dorela Lazaj, është një vajzë që të mbush me pozitivitet, plot energji dhe për më tepër jahstëzakonisht e sinqertë kur na tregon se ideja për të sjellë këto  “shënjues […]

Këto janë pushime! Edhe Antalya….dhe Manjola Nallbani live ! Një risi në tregun e turizmit, një këngëtare shqiptare që performon live në një resort luksoz në Antalia.  Këngëtarja e njohur shqiptare, Manjola Nallbani, nëpërmjet një lidhjeje direkte me telefon nga Antalia, për Radio Travel,  na foli për detajet e koncertit të sotëm (25 korrik) në […]

Vera ime WOW! Rikthehet Coca-Cola Summer Festival! Më 25 Korrik starton në edicionin e dytë Coca-Cola Summer Festival. festa më e madhe e muzikës në Sheshin Skënderbej. Erla Qenanaj nga Coca-Cola ishte sot ne Travel Club dhe na ftoi te gjitheve ne super eventin e 25 korrikut ne Sheshin Skenderbej, nga ora 20:00 deri ne […]

Entela Shkodrani: Kujdesi për lekurën, shqiptarët janë neglizhentë!   Lëkura, duke qenë një ndër elementet më të ndjeshme të trupit, kërkon një përkujdesje të veçantë gjatë periudhës së pushimeve. Temperaturat e larta dhe papastërtitë sjellin sëmundjet përkatëse dhe secili prej nesh mund të mbrohet, pikërisht duke nisur nga përfitimi prej informacionit. Entela Shkodrani, mjeke dermatologe […]


Current track

Title

Artist

Background