Travel Club

Me rritjen e impenjimeve ditore te kryesh veprime pagesash cash eshte bere gjithnje e me lodhese per kete arsye perparimet e teknologjise dhe prezantimi i aplikacioneve te reja perpiqet ta beje me te thjeshte pagesen e detyrimeve te ndryshme mujore por edhe blerjen e produkteve apo sherbimeve qe na interesojne. I tille eshte dhe aplikacioni [...]
Expocity Albania mirpret kete fundjave ( 26 – 28 tetor) Panairin e Ndertimit me fokus planifikimin urban dhe arkitekturen. Eventi ka bere bashke dhjetra kompani te cilat operojne ne fushen e ndertimit, arkitektures dhe planifikimit urban, por edhe universitete. Te pranishmit u njohen me punen e kompanive pjesmarrese, por paten mundesi edhe te shkembejne informacion [...]
Sot ne Expocity Albania do te organizohet Panairi i Ndertimit, Planifikimit Urban dhe Arkitektures. Ky panair eshte konceptuar qe te dimensionohet jo vetem si ekspozim por edhe si nje mundesi per tu bere pjese e zhvillimeve te industrise se ndertimit, botes se arkitektures dhe planifikimit urban ne nivel kombetar edhe rajonal. Ne tremujorin e pare [...]
Expo City, panairi i tekstileve dhe filozofia B2B ne Shqiperi!   Ne datat 19 dhe 20 tetor ne Expo City zhvillohet panairi “Textile, Leather and Fashion 2018”.  Per te na folur per kete event ne studion e Radio Travel ishte e ftuar zonja Eneida Sheku, Drejtoreshe Komerciale e Expo City.   Textile, Leather &Fashion eshte [...]

Dorela Lazaj, një “Dordolet’s” për t’u pasur zili! Sa herë keni përdorur kartat e kreditit si shënjues librash?! Besojmë shumë shpesh. Tashmë për këtë ka menduar Dorela Lazaj, është një vajzë që të mbush me pozitivitet, plot energji dhe për më tepër jahstëzakonisht e sinqertë kur na tregon se ideja për të sjellë këto  “shënjues […]

Këto janë pushime! Edhe Antalya….dhe Manjola Nallbani live ! Një risi në tregun e turizmit, një këngëtare shqiptare që performon live në një resort luksoz në Antalia.  Këngëtarja e njohur shqiptare, Manjola Nallbani, nëpërmjet një lidhjeje direkte me telefon nga Antalia, për Radio Travel,  na foli për detajet e koncertit të sotëm (25 korrik) në […]

Vera ime WOW! Rikthehet Coca-Cola Summer Festival! Më 25 Korrik starton në edicionin e dytë Coca-Cola Summer Festival. festa më e madhe e muzikës në Sheshin Skënderbej. Erla Qenanaj nga Coca-Cola ishte sot ne Travel Club dhe na ftoi te gjitheve ne super eventin e 25 korrikut ne Sheshin Skenderbej, nga ora 20:00 deri ne […]

Entela Shkodrani: Kujdesi për lekurën, shqiptarët janë neglizhentë!   Lëkura, duke qenë një ndër elementet më të ndjeshme të trupit, kërkon një përkujdesje të veçantë gjatë periudhës së pushimeve. Temperaturat e larta dhe papastërtitë sjellin sëmundjet përkatëse dhe secili prej nesh mund të mbrohet, pikërisht duke nisur nga përfitimi prej informacionit. Entela Shkodrani, mjeke dermatologe […]

Dhurata Thanasi Daneri: Lërini fëmijët të lozin me miell, jo me lodra Made in China! Dhurata Thanasi Daneri nga Luga e Argjendte ishte sot e ftuar ne emisionin Travel Club ku foli per traditen e kulinarise ne krahina te ndryshme te Shqiperise dhe festat lokale ne disa prej zonave ende te panjohura shume nga vete […]

Adria Airways rrit floten, behet kompania ajrore me e madhe ne Ballkan! Adria Airways shton numrin e avioneve ne floten e saj duke u bere kompania ajrore me e madhe ne Ballkan. Lajmin e dha ekskluzivisht per Radio Travel Christian Schneider, drejtor marketingu i kompanise dhe drejtoresha e shitjeve Brigita Pungarcic qe ishin te ftuar […]


Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background