Destination Sport

Shqipëria merr një fitore të rëndësishme përballë Moldavisë në ndeshjen e katërt të kualifikueseve për Euro 2020. Kuqezinjtë e teknikut Reja kanë arritur të mposhtin miqtë me rezultatin 2 me 0 Moldavinë falë golave të bërë nga Sokol Cikalleshi dhe Ramadanit. Goli i parë erdhi pas një aksioni mjaft të bukur në zonën kundërshtare ku […]

    Në  një kohë kur futbooli është sporti ku qarkullohen dhe fitohen shumë para, “Forbes” ka listuar klubet më të pasura në botë.Fitimi i klubeve të ndryshme vjen nga mënyra të ndryshme si shitjet nga fanellat, biletat, të drejtat televizive dhe reklamat. Vendin e parë të fitimeve nga shitja e të drejtave televizive dhe […]

    Në vitin 2021 do të startojë Botërori i ri i Klubeve, që do të zhvillohet në harkun kohor 17 qershor-4 korrik.Nderkohe sapo  është përcaktuar edhe formati i ri i turneut, me Europën që do të ketë më shumë përfaqësues, plot 8 skuadra, pasi do të marrin pjesë fitueset e Champions League dhe Europa […]

Rrjeti i hoteleve luksoze “Sands Cotai Center”, nis një projekt të ri në Londër. “Londoner Macao” , do të inkorporohet në Britaninë e Madhe dhe duket se përpiluesit e projektit janë entuziastë. Kompania do të bashkëpunojë me David Beckham , i cili do të punojë me grupin e dizenjatorëve për të sjellë stilin e tij […]

Kryeministri Edi Rama siguroi  dje se “së shpejti Kukësi do të ketë stadiumin e ri me standarde ndërkombëtare”. Në një takim me banorët e Kukësit, në kuadër të turit “Bashkia që duam”, Rama tha se “jemi duke përfunduar projektin e stadiumit, pasi Kukësi meriton një stadium të ri”. “Ne e kemi vendosur fondin në dispozicion, […]

Kombëtarja Shqiptare e Futbollit ka humbur një pozicion në renditjen e FIFA-s për muajin prill. Kombëtarja Shqiptare ka zbritur në vendin e 62-të si rezultat u humbjes me Turqinë në ndeshjen e parë eliminatore të Euro 2020. Pavarësisht se humbja në “Loro Boriçi” u pasua nga fitorja e thellë 0-3 në fushën e Andorrës, cilësia […]

Stadium i famshem spanjoll “Santiago Bernabeu” eshte gati per transformimin e tij te plote. Në një konferencë për median ku mori pjese, kryebashkiaku i Madridit dhe presidenti i Real Madrid-it u prezantua projekti që do të jetë shtëpia e re e kësaj skuadre futbolli. Ky eshte nje rikonstruksion i nisur që ne vitin 2011,me një […]

Lionel Messi u rikthye të luajë me përfaqësuesen e Argjentinës për herë të parë pas Botërorit të Rusisë, por ky rikthim rezultoi një makth për sulmuesin 31-vjeçar.   Skuadra e Argjentinës në fakt humbi miqësoren ndaj Venezuelës me rezultatin 3-1 në sfidën që u zhvillua në “Wanda Metropolitana”, aty ku do të luhet edhe finalja […]

Sfida mes Atleticos së Madridit dhe Barcelonës në futbollin e femrave, e zhvilluar në “Ëanda Metropolitano”, vendosi një rekord si ndeshja që është ndjekur nga më shumë tifozë në shkallët e stadiumit në Europë.   Kjo ndodh pikërisht 3 muaj përpara fillimit të Botërorit për femra, që do të zhvillohet në Francë. Plot 60 mijë […]

Liga e Kampionëve dhe Liga Europa të organizaura nga Federata Europiane e Futbollit (UEFA), përveç që janë dy garat më prestigjioze futbollistike në Europë, lirisht mund të themi se kanë epitetin e nëjtë edhe në nivel botëror, duke marrë parasysh yjet e futbollit që marrin pjesë në këto gara. Secila fitore dhe secili barazim sjellin […]


Current track

Title

Artist

Background