Sport News

Ja sa do paguhen arbitrat kete Boteror! FIFA ka rritur shifrat qe do te perfitojne gjyqtaret gjate ndeshjeve te Boterorit. Arbitrat me me emer si gjermani Felix Brych apo turku Cüneyt Çakır do te marrin 70 mije dollare ne total per gjithe turneun plus 3 mije dollare per çdo ndeshje. Keto shifra perfaqesojne nje rritje […]

Lionel Messi  shpallet Ambasador i Turizmit te Pergjegjshem!   Organizata Boterore e Turizmit ka shpallur Lionel Messin ambasador te turizmit te pergjegjshem. Sulmuesi i Barcelones dhe kapiteni i skuadres kombetare te Argjentines do te kete edhe nje detyre te re vec futbollit, ai do te kete detyre te promovoje vlerat e udhetimit te pergjegjshem qe […]

Lojrat Olimpike 2020, Japonia synon 20 milione turiste!   Japonia pret qe numri i turisteve nderkombetare qe do te vizitojne vendin per Lojrat Olimpike 2020 te shkoje ne 20 milione. Ky eshte dhe objektivi i autoriteteve turistike japoneze. Eventi i madh i botes sportive do te jete nje faktor i mire qe do te terheqe […]

Goli i meksikanit Manuel Negrete, i shenuar ne 1/8 e finaleve te Boterorit “Meksike 86”, eshte zgjedhur nga tifozet si goli me i bukur i historise se Boteroreve. Votimi u be ne faqen e FIFA-s ne Facebook kushtuar Boterorit. Ne te moren pjese qindra mijera tifoze, te cilet  votuan per rreth dy jave. Gjysmeroveshata kunder […]

Trajneri i ekipit sudanez… nje grua! Salma al-Majidi eshte gruaja e pare qe ka shkruar nje kapitull te ri ne historine e futbollit ne Sudan, aspak per arritje te rendesishme apo per trofe, por sepse eshte e para qe drejton nje ekip meshkujsh, ne nje disipline qe ne vendin afrikan eshte ekskluzivisht per burra. 27-vjeçarja […]

Benzema ne Chinese Super League per 80 milione euro Karim Benzema ndoshta eshte duke kaluar pjesen me te veshtire te karrieres se tij te Reali i Madridit. I gjendur ne nje situate te tille, francezi eshte i detyruar te mendoje per te ardhmen e tij dhe ofertat nuk mungojne.Madje kete here, ato vijne nga Azia […]

Shume qesharak per te qene Ronaldo, zevendesohet busti i CR7 ne Madeira   Busti prej bronzi i Cristiano Ronaldos , i bere ne nder te futbollistit dhe i vendosur ne aeroportin e Madeiras ne Portugali duket se eshte ribere nga skulptori Emanuel Santos, pas polemikave mbi statujen e pare. Vendasit por edhe turistet e shumte […]

Ja sa u eshte premtuar lojtareve spanjolle nese fitojne serish Boterorin. Ne rast se Spanja fiton Kampionatin Boteror te Futbollit Rusi 2018, çdo lojtar do te fitoje 800 mije euro bruto. Ne pritje te nenshkrimit te kontrates, Kombetarja iberike dhe Federata spanjolle kane arritur tashme nje konsensus. Sipas asaj qe ben te ditur e perditshmja Marca, çdo […]

FIFA cakton 99 gjyqtaret e Boterorit Rusi 2018! Komisioni i posaçem i organizmit me te larte te futbollit boteror, FIFA caktoi 99 gjyqtaret te kompeticionit qe do te zhvillohet ne Rusi.FIFA ka percaktuar edhe listen perfundimtare te 36 arbitrave kryesore qe do te drejtojne 64 ndeshjet e fazes finale te kampionatit te ardhshem boteror, kompeticion […]

Superkupa e Europes ne “Arena Kombetare”? Stadiumi “Arena Kombetare” qe po ndertohet ne kryeqytet eshte tashme nje kandidature zyrtare per te pritur ndeshjen e Superkupes UEFA ne vitin 2020. Federata Shqiptare e Futbollit ka depozituar zyrtarisht ne UEFA aplikimin e saj per organizimin e ketij eventi. Interesin per te pritur kete megaevent te futbollit europian […]


Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background