Pm Drive

Page: 7

  Te jesh  pjesë e këngës zyrtare të Kupës së Botës, FIFA 2018 ka qenë njëra ndër përvojat më të pabesueshme dhe emocionale që kam pasur deri tani. Ishte e mahnitshme të punosh me Diplo, Will Smith dhe Nicky Jam, për të cilët unë kam admirim të madh. Jam adhuruese e futbollit dhe mezi pres […]

Emina  Cunmulaj  ka sjellë në jetë fëmijën e saj të dytë që është vajze. Fillimisht aludohej se modelja ishte në pritje të binjakëve por më vonë ajo e mohoi e megjithëse na ka përditësuar me procesin e shtatzënisë për muaj të tërë, ajo nuk e ka zbuluar gjininë e fëmijës. Vogëlushja u pagëzua me emrin […]

Dua Lipa është kthyer në një ikonë të muzikës dhe është në përfundim e sipër të albumit të dytë. Këngëtarja pohon se shembull ka koleget e suksesshme dhe shumë artiste të tjera femra si Cardi B, Destiny Child dhe Pussycat Dolls, të cilat përçojnë mesazhin e fuqizimit të femrës sikurse “Spice Girls” në vitet ’90.

  Është një nga meshkujt më seksi të showbizz-it dhe shumë femra e adhurojnë… Ndonëse është përfolur për lidhje me disa nga vajzat më në zë si Tuna, Dafina Zeqiri dhe Angela Martini, Ledri shpesh është treguar i rezervuar në këtë aspekt për të mos treguar shumë për publikun. Ka mjaftuar një postim në Instagram […]

  Nick Jonas njihet si një ndër ato djem që preferojnë vajza më të mëdha në moshë dhe kjo vërtetohet nga lidhjet që ai ka pasur në të kaluarën. Kohët e fundit është vënë re se këngëtari dëshiron të ketë diçka më tepër se shoqëri me aktoren dhe kërcimtaren Jenna Dewan. 37-vjeçarja sapo ka nisur […]

Rihanna kishte zgjedhur një mënyrë shumë të veçantë për te prezantuar këtë linjë veshjesh duke i prezantuar vetë një nga një nëpërmjet hologrameve të saj. Pasi mbajti një fjalim të shkurtër për të pranishmit ajo u shpreh se ndihet shumë krenare për krijimin e këtij koleksioni që shpreson të lumturojë të gjitha vajzat e çdo […]

DJ dhe producenti i famshëm humbi jetën papritmas në Muscat, Oman teksa ishte me pushime në një resort bregdetar.  Ai ishte 28-vjeç dhe kreu vetvrasje .  Së fundmi ka qenë familja e Avicii-it ajo që ka folur rreth planeve për funeralin e DJ-it të njohur. Ka pasur shumë kërkesa në lidhje me varrimin e Tim […]

Ditën e kaluar CNN turk shkroi një artikull ku tregohej se këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa, menjëherë pas përfundimit të ndeshjes finale të “Champions League” u largua fshehurazi tek një hotel ku kaloi natën me Marco Asension. Media rozë, e huaj dhe shqiptare kanë shpërthyer në lajme duke aluduar se ajo dhe lojtari i […]

Mjaftuan disa foto ku ishin duke u përfaquar dhe në botën rozë shpërthyen thashethemet se Dua Lipa dhe Dj i famshëm Martin Garrix janë lidhur. Shumë thashethemeve dhe lajmeve nga mediet rozë ka vendosur ti përgjigjet vetë Dua me një video të postuar në Insta. “Mbrëmë isha për të parë mikun tim të dashur Martin […]

Data 25 Maj do te jete dita kur e gjithe bote te njihet me yllin shqiptar, Era Istrefi. Kjo pasi ajo është pjesë e himnit Kampionatit Botëror të Futbollit 2018. Por Istrefi nuk është e vetme në këtë këngë, pasi edhe Nicky Jam e Will Smith do t’i bashkohen asaj. Media shqiptare e tregoi këtë […]


Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background