Pm Drive

Page: 5

Bebe Rexha është një prej femrave më tërheqëse në skenën e muzikës botërore. Bukuroshja nga Dibra kurrë nuk e ka mohuar prejardhjen e saj, dhe sot ka korrur shumë sukses. Por ajo ka shokuar sot ndjekësit e saj me një deklaratë në Twitter. Bebe Rexha ka rrëfyer për fansat se i njëjti producent që kishte […]

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Eleni Foureira doli e dyta këtë Eurovizon teksa përfaqësonte Qipron. Përformanca e saj u bë hit në të gjithë Europën dhe mesa duket kjo i ka sjellë dicka. Ajo u përfol shumë në media ndërkombëtare, duke u cilësuar si më e mira e këtij festivali. 31-vjeçarja me origjinë nga Shqipëria, ka […]

E ftuar ne Weekend Lovers kete te shtune, kengetarja Rosela Gjylbegu ndau me ne disa nga detajet e Festivalit Europian te Kenges, duke qene pjese e jurise shqiptare qe do te vleresoje kenget ne naten finale te festivalit sot dhe ku marrin pjese per here te pare 3 shqiptare. Sipas Roseles nuk duhet te perfshihemi […]

Wow ! Arilena shfaqet  ndryshe nga zakonisht ne foton e fundit . Këngëtarja Arilena Ara është shfaqur më seksi  në fotot e fundit që ka publikuar në rrjete sociale. Në këto foto ajo ka veshur një fustan të zi mjaft elegant dhe njëkohësisht tejet provokues. Shohim se këngëtarja është më në formë se asnjëherë më […]

“Kam Lajme”, shkroi Rita Ora në një postim në llogarinë e saj të “Instagram”-it. Më tej, Rita bën të ditur se i është bashkuar fushatës së UEFA @weplaystrong, për të cilin thotë se ndjehet shumë e emocionuar. Rita thotë më tej se pas muzikës, dashuria e dytë e saj është futbolli. “Ata kanë projekte të […]

Ronaldinho do të martohet me dy femra njëkohësisht. Sipas mediave braziliane, ish-futbollisti i Barcelonës dhe Milanit aktualisht po bashkëjeton me dy të fejuarat e tij, Priscilla Coelho dhe Beatriz Souza në mansionin e tij në Rio de Zhaneiro dhe shumë shpejt do të martohet me të dyja. Mësohet se ceremonia private do të zhvillohet në […]

Dua Lipa pritet të bëjë hapjen e ceremonisë së ‘Champions League’ që do të mbahet nesër, me 26 maj. Këngëtarja shqiptare, ka zhvilluar ditën e djeshmë një konferencë për shtyp në stadiumin ku edhe do të këndojë, para ndeshjes Real Madrid-Liverpool. Por më pas, Dua do të këndojë edhe në koncertin e ‘Formula 1’ që […]

Rikthimi i Mel B në jurinë e “X Factor” është vënë në dyshim për shkak të problemeve familjare dhe këngëtarja Rita Ora është favorite për ta zëvendësuar anëtaren e “Spice Girls” në ulësen e gjyqtarëve. Ylli me origjinë nga Kosova pritet të kthehet në pozicionin, të cilin e shijoi para tre vjetësh. Kandidate tjera për […]

Këngëtari i famshëm Nick Jonas është një ndër ata djem që pëlqen të ketë marrëdhënie me femra më të mëdha se veten. Kohë më parë ai u përfol se ishte në një lidhje intime me Demi Moore, më pas dëshironte të shoqërohej me Jenna Dewan ndërsa së fundmi përflitet se është në një lidhje me […]

  Të gjithë e njihni dhe e pëlqeni. Ajo është shqiptare edhe pse e ka vazhduar karrierën muzikore jashtë. Rita Ora aktualisht ka nsiur turneun muzikor ‘Girls’, një koncert të cilin e anulloi për arsye shëndetësore. Ajo është gjatë gjithë kohës në udhëtime, në skenë dhe në kontakt me rrjetet sociale. Por duket se këto […]


Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background