Music

Tirana do te prese me 3 qershor kengetaren me origjine shqiptare e njohur ne te gjithe boten, Rita Ora.Permes nje postimi ne Facebook, Rita Ora shkruan se ndihet e ngazellyer qe do te vije ne Tirane, qe sikurse e cileson ajo kryeqytetin shqiptar, eshte gjithnje ne ndryshim. “Mezi pres per te festuar me te gjithe […]

Kitara e pare elektrike e George Harrison eshte ne ankand dhe mendohet se mund te shitet me nje shifer prej 167 mije deri ne 250 mije euro. Nje rast per mos t’u humbur nga koleksionistet fansa te grupit muzikor Beatles. Behet fjale per nje kitare gjermane, Hofner Club 40, qe Harrison e perdori kur Beatles, […]

Eugent Bushpepa u kualifikua në finalen e edicionit të këtij viti të Eurovision me këngën “Mall” duke  emocionuar cdo shqiptar nga cdo cep i botës. Sot ne Radio Travel folëm vecanërisht për videoklipin zyrtar të këngës dhe për vajzën që shfaqet që në sekondat e para të saj! Ajo është modelja Frenki Ceko, e cila […]

3 minutat që çuan peshë zemrat e shqiptarëve, Eugent Bushpepa realizoi një nga performancat më të arrira dhe siguroi finalen e Eurovizionit për Shqipërinë, pas tre vitesh mungesë në finale! Pas gjysmë finales së parë ku Eugenti këndoi i treti, u mbajt një konferencë me artistët që performuan. I pyetur nga prezantuesi nëse ndjen të […]

Vetëm javën e kaluar, perfaqesuesja e Qipros ne Eurovisionin e ketij viti Eleni Foureira, (me origjine shqiptare) nuk u prit mire nga performancat e para ne publik dhe krahasimet ishin te skajshme, e konsideruan nje ‘thriller’! Por ishte e mjaftueshme për t’u paraqitur në provën e parë te Eurovison për të ndryshuar gjithçka. Reagimi i […]

Kryetari i Bashkise se Tiranes, Z. Erjon Veliaj ka lajmeruar sot ne rrjetin tij social FB se dy prej emrave shqiptare me te njohur dhe te sukseshshem nderkombetarisht , Rita Ora dhe Ermal Meta do te kendojne Live ne Sheshin Skenderbej ne Tirane me daten 1 Qershor Pas nje anketimi te hapur para pak ditesh, [...]

“Sit Next to Me” – Foster the People “Sit Next to Me” është kënga më e re e grupit amerikan te indie pop, Foster the People. Kënga është pjesë e  albumit të tretë në studio Sacred Hearts Club,  i cili ëshët publikuar në fillim të 2018 në bashkëpunim me   Columbia Records . Videoja zyrtare  përmban 100 postime […]


Current track

Title

Artist

Background