Info News

Page: 7

Forbes ka shpallur kengetaren Katy Perry si gruan per te paguar te vitit 2018 ne industrine e muzikes.Revista e biznesit vlereson se Perry fitoi 83 milione dollare nga qershori i vitit 2017, deri ne qershor 2018.Gjate kesaj kohe, ajo ka performuar 80 dite ne turneun e saj boteror per promovimin e albumit te peste, “Witness”, […]

Tregu i Krishtlindjeve ne aeroportin e Mynihut feston kete vit pervjetorin e 20 dhe per kete arsye organizatoret kane menduar te sjellin nje edicion special. I kthyer tashme ne nje event unik “Christmas and Winter Market” ne aeroportin e Mynihut kete fundvit do te ofroje mbi 44 shtepiza druri qe do t’i bejne nisjet dhe […]

Bostoni, eshte destinacioni me i mire per te gjetur nje pune. Renditet ne vend te pare nga 100 qytetet e botes, sipas nje liste te hartuar nga kompania “Movinga” – “Cities of Opportunity”.Nese veme re listen e top 10, 4 prej tyre jane qytete gjermane. Mynihu renditet ne vendin e dyte, Hamburgu ne vendin e […]

Kulla e Pizes eshte e qendrueshme dhe dalengadale po eleminon fare anesine e saj.Nuk eshte nje shaka, por konkluzioni i profesoreve Salvatore Settis, Carlo Viggiani dhe Donato Sabia, anetare te Grupit te Vezhgimit, pas mbi 17 vitesh observim te levizjeve te monumentit te famshem.Ne 20 vjet, kembanorja eshte drejtuar 4 centimetra dhe gjendja e saj […]

Samsung do te sjelle nje inovacion te fuqishem teknologjik me Galaxy S 10, qe do te jete maja e ardhshme e smartfoneve qe kompania koreanojugore do te paraqese ne fillim te vitit 2019, e cila do te shenoje edhe dhjetevjetorin e serise “S” te ketij smartfoni. Shume me i fuqishem, kushtuar pervjetorit te dhjete, ai […]

Ngjarjet e medha si E Premtja e Zeze (23 nentori i kesaj jave), ofrojne nje mundesi te mire per t’i sjelle konsumatoret e te gjitha produkteve me prane metodave te reja te perzgjedhjes se tyre. Eshte e premtja qe ndjek Diten e Falenderimeve ne SHBA dhe karakterizohet nga ulje te jashtezakonshme per blerjet online. Universiteti […]

Londra po pergatitet per nje ndertese te re gjigande qe do te quhet Tulipan. Arkitektët britanikë “Foster+Partners” zbuluan projektin e kullës 305 metra, e dyta më e larta në kryeqytetin britanik.Ndërtimi pritet të fillojë në vitin 2020 e të mbarojë në vitin 2025.Tulipani do të jetë përkrah Gherkinit, që është ndërtuar nga e njëjta kompani. […]

Reali i Madridit po përgatitet të rinovojë stadiumin Santiago Bernabeu me një investim faraonik. Plot 525 milionë Euro është parashikuar kostoja e impiantit që po konsiderohet një xhevahir dixhital, me një muze të ri, zona të mëdha argëtimi dhe një sistem teknologjik si asnjëherë më parë në stadiumet botërore, që përfshin edhe tualete elektronike. Tashmë […]

Problemet gastrointestinale janë shumë të përhapura dhe kjo ndodh për faktin se shumica e njerëzve hanë ushqime të pashëndetshme, të thata dhe që duan një kohë të gjatë për t’u tretur.Organizmi duhet të pastrohet nga mbeturinat dhe toksina në mënyrë që të parandalohen probleme e semundje dhe të jetoni shëndetshëm. Ekspertet keshillojne disa ushqime qe […]

Snoop Dogg është nderuar me një yll në Walk of Fame në Hollywood. Reperi i famshëm u shoqërua në ditën e rëndësishme nga bashkëshortja e tij prej 21 vitesh, Shante Taylor.Ceremonia e yllit të Snoop u zhvillua vetëm katër ditë përpara 25-vjetorit të lëshimit të albumit të tij të parë Doggystyle.47-vjeçari dukej më i lumtur […]


Current track

Title

Artist

Background