Highlights

Page: 5

Skandali i radhes i “Cambridge Antalytica”, mund te jene prekur plot 87 milione  perdorues te Facebook! Skandali i vjedhjes dhe keqperdorimit te te dhenave te perdoruesve te Facebookut nga konsulenti politik “Cambridge Analytica” thellohet edhe me shume.Rrjeti me i madh social ne bote, Facebook njofton tashme se, pas rishikimit te problemeve per te cilat u […]

Kontributi i turizmit ne Shqiperi do te arrije ne 220 miliard leke ne 2028! Pas 10 vitesh kontributi direkt i turizmit ne ekonomine shqiptare do te jete ne masen 9.3% te PBB, nga 8.5% qe eshte aktualisht duke arritur ne 220.4 miliarde leke. Te dhenat dalin ne pah ne studimin me te  fundit te Keshillit [...]

Te gjithe drejt…Republikes Domenikane!   Republika Domenikane kete vit ka qene nje prej destinacioneve me te preferuara nga turistet europiane per plazhet e saj. Sipas autoriteteve te turizmit ne rajonin e Karaibeve pas mbylljes me 29 milione turiste te vitit 2017, tre muajt e pare te 2018 kane shenuar sukses per turizmin ne Republiken Domentikane. […]

    Live ne PM Drive me Fisnik Dragushen, Drejtorin Gjeneral te Vas Tour Kosova dhe Maqedonia ne diten e pare te workshop-it te turizmit Vas Travel Fair 2018. Dita e pare e eventit ne hotel Mariott ne Shkup te Maqedonise. Dragusha: Panairi ne konceptin B2B mundesi e mire per lidhje partneriteti per bizneset turistike […]

Azerbajxhani ne syrin e turisteve! Azerbajxhani po kerkon te promovohet gjithnje e me shume ne tregun turistik duke u kthyer ne nje destinacion vertete simpatik vitet e fundit. Vetem vitin e kaluar kete vend e vizituan mbi 8 milione turiste. Nderkohe viti 2018 pritet te sjelle te tjera rekorde. Per kete po japin kontribut edhe […]

Heshtje shurdhuese, brenda dhomes me te qete ne bote.   Nese po kerkoni qetesi dhe jeni lodhur nga zhurmat e perditshme ekziston nje vend ku nuk do te degjonit asgje. Behet fjale per dhomen me te qete ne bote. Ajo eshte ndertuar ne zyrat e Microsoft ne Redmond te Washingtonit. E izoluar ndaj cdo lloj […]

Udhetimet jashte Europes, ja destinacionet me te preferuara!   Europianet kete vit do te udhetojne edhe me shume jashte kontinentit. Sipas te dhenave te fundit qe sjellin agjencite europiane te turizmit destinacione si Meksika dhe Malajzia do te jene ne krye te preferencave per sa i perket vendeve me cmimet me e mira per udhetimet […]

Sistemi operativ iOS11.3 sjell risi per sigurine dhe baterine e iPhone   Azhornim ne privatesi dhe i baterise se iPhone. Keto jane nder risite me te rendesishme te iOS 11.3, perditesimi i sistemit operativ te Apple per pajisjet mobile te disponueshme prej pak oresh. Sa i perket privatesise se te dhenave, kompania me seli ne […]

Para per te shpenzuar? Italia, destinacioni kryesor per blerjet e luksit.   Turistet jashte Europes zgjedhin Italine, si destinacionin e tyre te preferuar per shoping. Te dhenat e fundit te Premier Tax Free tregon se kur vjen puna tek blerjet e luksit turistet amerikane dhe aziatike kane tre qytete europiane te preferuara dhe te treja […]

Original Group , nje prej me te njohurve ne bote per turizmin e “te rriturve” me qender ne Meksike, ka njoftuar planet per prezantimin se shpejti te kroceres se pare topless qe do te akomodoje ne bordin e saj turiste nudo. Anija turistike do te quhet “Temptation Caribbean Cruise” ashtu si dhe hoteli me te […]


Current track

Title

Artist

Background