Highlights

Rritet fluksi i turisteve ne Permet Permeti eshte nje nder destinacionet e vendit qe po vizitohet me shume kete periudhe te viti nga turistret. Autoritetet theksojne se edhe pse do edhe pak  dite qe te celet sezoni turistik 2018, fluksi i turisteve eshte i larte dhe i perditshem aq sa hotelet jane te prenotuara sidomos […]

Ballkani udheheq listen e destinacioneve te reja te Europes!   Ballkani udheheq listen e destinacioneve te reja te Europes. Ky eshte perfundimi i studimit te fundit te Skift, agjencise globale te inteligjences ne sektorin e turizmit. Bullgaria eshte “pjesa me e nxehte” e listes se destinacioneve me zhvillimin me te shpejte ne sektorin turistik, ndjekur […]

Italia perqendrohet tek turizmi detar me projekte te reja!   Italia vlereson turizmin detar duke u perqendruar ne investime te reja. Sipas kreut te Federturismo per te zhvilluar turizmin e lundrimit duhen forcuar dhe integruar rrjetet infrastrukturore ekziestuese ne vend duke krijuar lidhje te reja mes porteve dhe duke rritur cilesine e sherbimit. Vitin e […]

Sot ne White City Resort na priti menaxheri i pergjithshem i ketij resorti, i cili na prezantoi shkurtimisht ate cfare ky resort ofron dhe ofertat me te mira per pushuesit Shqiptare. @vas.al #joinuslovevas  

Destinacionet me te preferuara te veres ndodhen ne Europe! Harta e destinacioneve me te preferuara per kete vere do te perqendrohet serish ne Europe. Te dhenat e Keshillit Boteror te Turizmit dhe Udhetimit raportojne se Spanja parashikon qe te kete nje numer rekord turistesh kete sezon. Rritja e kerkeses mbeshtetet kryesisht nga paqendrueshmeria e destinacioneve […]

Apple prezanton robotin Daisy per Diten e Tokes Apple mobilizohet per Diten e Tokes me 22 Prill. Kompania me seli ne Cupertino ben donacione dhe prezanton robotin Daisy qe çmonton iPhone per te rikuperuar materiale te çmueshme.Prezantimi i Daisy ben pjese ne nje seri njoftimesh te Apple me rastin e Dites se Tokes kete te […]

Google , krijon ambiente clodhese per punonjesit Gjiganti i teknologjise, Google mendon vazhdimisht per t’u krijuar ambiente sa me komode dhe çlodhese punonjesve te tyre. Kjo duket qarte edhe ne projektin qe eshte duke perfunduar ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes, ku gjithçka eshte vertete fantastike.Megjithate, nuk mbeten pas as ambientet e Google, ne Gjermani, […]

“Vado in Albania” shkruan per Saranden turistike Fama e Shqiperise vazhdon te rritet mes turisteve italien dhe se fundmi qyteti i Sarandes eshte vendosur midis destinacioneve te para te Mesdheut per pushimet verore te 2018. Portali i informacionit turistik mbi Shqiperine “Vado in Albania” ka shkruar se fundmi per Saranden. Sipas ketij shkrimi qyteti ofron […]

Kompania Adria Airways ka lajmeruar se fundmi disa linja te reja qe lidhin Tiranen me kryeqendrat europiane si Hamburg, Dyseldorf, Gjeneve, Bukuresht, Sofje, Manchester, Kiev, Dubrovnik dhe ishullin Brac ne Dalmaci. Krahas ketyre linjave te reja, Adria njofton edhe disa oferta ne grup per 129 Euro vajtje – ardhje me bagazhe dhe taksa te perfshira […]

Zona historike te rrezikuara? Vizitojini virtualisht! Skanime te rezolucionit te larte 3D te me shume se 25 zonave historike anembane botes jane prezantuar per publikun me qellimin e thjeshte mbrojtjen e objekteve te veçanta. Teknika te sofistikuara jane perdorur per realizimin e tyre ndersa nje pjese e pamjeve u realizuan me drone.Monumente historike ne çdo […]


Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background