Highlights

Një situatë aspak e zakonshme ka ndodhur ditën e sotme në Radio Travel. Me nisjen e programit "Pop Sugar" nga gazetari dhe moderatori Ronaldo Sharka, ky i fundit ka pasur të ftuar moderatorin e njohur Kelvi Kadilli. Kelvi ka folur për karrierën e tij, thashethemet në portale dhe planet për të ardhmen por, ajo çfarë [...]
“Elita 5”, grupi legjendar i muzikes rock do te mbaje nje koncert ne Tirane tek Amfiteatri i Liqenit Artificial me date 7 shtator. I ftuar ne studion e Radio Travel, z.Arian Sukniqi , Drejtori Artistik i Amfiteatrit na zbuloi disa nga detajet e koncertit qe po pritet me interes te madh dhe padurim nga fansat [...]
Malta: ishulli mesdhetar që po kthehet shpejt destinacioni ULTIMATE Nëse keto dite jeni zhytur ne punë ne vend qe te zhyteni ne ujrat e kristalta te detit, te shijoni rrezet e diellit dhe reren e bardhe dhe mendja juaj gjate gjithe kohes ka kete panorame atëherë shanset janë që keni nevojë të madhe për një [...]

  Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, ka elektrizuar në mbrëmjen e djeshme e 10 gushtit publikun shqiptar, ne naten e pare te Sunny Hill Festival. Në koncertin e mbajtur në parkun “Gërmia” në kuadër të festivalit “Sunny Hill”, Dua ka interpretuar para publikut hitet e saj më të mëdha. Ne nje lidhje te […]

Nje indian kaloi 40 vjet te jetes se tij duke mbjellur cdo dite nga nje peme ne vendin ku banonte duke e kthyer nga nje ishull te shkrete ne nje pyll te dendur me te madh se Central Park ne New York. Jadav Payeng ka bere nje pune te mrekullueshme ne ishullin e izoluar Majuli […]

Rritet fluksi i turisteve ne Permet Permeti eshte nje nder destinacionet e vendit qe po vizitohet me shume kete periudhe te viti nga turistret. Autoritetet theksojne se edhe pse do edhe pak  dite qe te celet sezoni turistik 2018, fluksi i turisteve eshte i larte dhe i perditshem aq sa hotelet jane te prenotuara sidomos […]

Ballkani udheheq listen e destinacioneve te reja te Europes!   Ballkani udheheq listen e destinacioneve te reja te Europes. Ky eshte perfundimi i studimit te fundit te Skift, agjencise globale te inteligjences ne sektorin e turizmit. Bullgaria eshte “pjesa me e nxehte” e listes se destinacioneve me zhvillimin me te shpejte ne sektorin turistik, ndjekur […]

Italia perqendrohet tek turizmi detar me projekte te reja!   Italia vlereson turizmin detar duke u perqendruar ne investime te reja. Sipas kreut te Federturismo per te zhvilluar turizmin e lundrimit duhen forcuar dhe integruar rrjetet infrastrukturore ekziestuese ne vend duke krijuar lidhje te reja mes porteve dhe duke rritur cilesine e sherbimit. Vitin e […]

Sot ne White City Resort na priti menaxheri i pergjithshem i ketij resorti, i cili na prezantoi shkurtimisht ate cfare ky resort ofron dhe ofertat me te mira per pushuesit Shqiptare. @vas.al #joinuslovevas  

Destinacionet me te preferuara te veres ndodhen ne Europe! Harta e destinacioneve me te preferuara per kete vere do te perqendrohet serish ne Europe. Te dhenat e Keshillit Boteror te Turizmit dhe Udhetimit raportojne se Spanja parashikon qe te kete nje numer rekord turistesh kete sezon. Rritja e kerkeses mbeshtetet kryesisht nga paqendrueshmeria e destinacioneve […]


Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background