Featured

Page: 7

Krocera qe do te prek 7 kontinente ne nje udhetim te vetem!     Kompania luksoze e kroçerave, Silversea ka lajmeruar se ne vitin 2020, ajo do te ofroje per here te pare ne anijet turistike udhetimin turistik net e 7 kontinentet. Udhetimi 140 ditor, do te jete me ndalesa ne Azi, Afrike, Ameriken e […]

Plazhet me te mira shqiptare promovohen nga “greenMe” Revista italiane ”greenMe” ka publikuar se fundmi nje artikull promovues per bregdetin shqiptar, duke e cilesuar Shqiperine nje destinacion te bukur por ende te panjohur qe duhet eksploruar. Artikulli ben nje guide te plazheve me te bukura shqiptare dhe fton turistet italiane te vizitojne Shqiperine. Plazhet qe […]

Ritz Carlton se shpejti edhe nje marke krocerash!  Rrjeti prestigjoz i hoteleve Ritz Carlton tenton te vendos marken edhe ne industrine e lundrimit. Brenda vitit 2020 ky rrjet do te prezantoje linjen e anijeve luksoze te lundrimit turistik nen emrin Ritz Carlton. Linja si fillim do te perbehet nga 3 super jahte, ku secili prej […]

40 milione euro per zhvillimin e turizmit ne Shqiperi!    40 milione euro do te investoje Banka Evropiane per Rindertim dhe Zhvillim dhe Bashkimi Europian per zhvillimin e turizmit ne Shqiperi. Gjate nje takimi me perfaqesues te biznesit ne kete sektor,  Kreu i Delegacionit te BE, Romana Vlahutin u shpreh se per zhvillimin e turizmit […]

Lionel Messi  shpallet Ambasador i Turizmit te Pergjegjshem!   Organizata Boterore e Turizmit ka shpallur Lionel Messin ambasador te turizmit te pergjegjshem. Sulmuesi i Barcelones dhe kapiteni i skuadres kombetare te Argjentines do te kete edhe nje detyre te re vec futbollit, ai do te kete detyre te promovoje vlerat e udhetimit te pergjegjshem qe […]

Dasma e Vitit po afron, ja ku do te mbahet ajo!   Do te jene 3 lokacione te ndryshme ne te cilat do te zhvillohet shume shpejt eventi glamour me i pritur i pranveres se ketij viti. Dasma mbreterore e princ Harry-t dhe Meghan Markle ne Angli do te jete nje ceremoni me disa itinerare […]

Ku te pushoni mire dhe lire ne muajin maj?    Business insider ka pare se fundmi trendet e fluturimeve, te dhenat e klimes si dhe kohen e udhetimit pergjate pikut te pushimeve gjate periudhes se muajit maj duke nxjerre edhe destinacionet me te mira e me te favorshme per kete muaj. Keto destinacione perfshijne nje […]

  Aeroporti Nderkombetar i Hartsfield–Jackson ne Atlanta eshte me i ngarkuari ne bote. Vitin e kaluar ne kete aeroport u regjistruan plot 104 milione pasagjere , ndersa edhe tre muajt e pare te ketij viti shenojne rritje te ndjeshme te tyre. Keshilli nderkombetar i aeroporteve publikoi listen e te gjithe aeroporteve me te ngarkuar ne […]

2018, bum zhvillimesh turistike ne Shqiperi!  Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi tha se viti 2018 do te jete nje bum zhvillimesh turistike, pasi interesi i biznesit lokal dhe nderkombetar eshte shume i madh per te krijuar struktura te reja turistike ne Shqiperi. Deklarata u be diten e djeshme pasi per here te pare, […]

Se shpejti linja hekurudhore Kosove – Mal i Zi! Kosova dhe Mali i Zi se shpejti do te kene lidhen nepermjet linjes hekurudhore. Ministri i Infrastruktures se Kosoves  priti ne takim ambasadorin e Kosoves ne Mal te Zi, me te cilin biseduan per fillimin e marreveshjeve bashkepunuese per projekte infrastrukturore, te cilat do te sherbejne […]


Current track

Title

Artist

Background