Featured

Page: 6

Shqiperia hap dyert per gjithnje e me shume polake! Vitin e kaluar, Shqiperia pati me shume se  114 mije turiste polake dhe prirja kete vit duket se eshte per rritjen e metejshme te ketyre shifrave, duke i kthyer turistet polake nder ata me potencialin me te madh per vendin. Nje raporti i fundit i shoqates […]

Ne Berlin projektohen me shume hotele! Numri i hoteleve ne kryeqytetin gjerman Berlin do te rritet ndjeshem kete vit. Aktualisht jane mbi 30 hotele ne ndertim e siper per pritjen e turisteve ndersa nga 143 mije shtreter qe ofrohen aktualisht ne te gjithe qytetin, numr i tyre do te shkoje shume shpejt ne 160 mije. […]

Investimet ne Parkun e Madh te Liqenit Artificial vazhdojne. Nje kerkese e vazhdueshme e qytetareve ka qene edhe krijimi i mundesise per te aksesuar vet liqenin nepermjet nepermjet varkave dhe lojerave te tjera ujore. Ndaj Bashkia e Tiranes me mbeshtetjen edhe te Kryqit te Kuq Shqiptar ka nisur punen per realizimin e nje tjeter investimi […]

Azerbajxhani ne syrin e turisteve! Azerbajxhani po kerkon te promovohet gjithnje e me shume ne tregun turistik duke u kthyer ne nje destinacion vertete simpatik vitet e fundit. Vetem vitin e kaluar kete vend e vizituan mbi 8 milione turiste. Nderkohe viti 2018 pritet te sjelle te tjera rekorde. Per kete po japin kontribut edhe […]

Google perballe Oracle, rrezikon te humbase miliarda dollare! Beteja 8-vjeçare gjyqesore po shkon drejt fundit dhe nga kjo beteje duke se Google do te dale e humbur.Gjiganti amerikan i teknologjise rrezikon te humbase me miliarda dollare pas humbjes se gjyqit me Oracle, qe e kishte paditur per te drejtat e autorit ne ndertimin e sistemit […]

Mali i Zi kerkon me shume ruse!   Ne pergatitje e siper per sezonin turistik te veres, biznesi malazez po behet shpreson qe numri i turisteve ruse qe do vizitojne Malin e Zi kete vit, te jete me i madh se ai i nje viti me pare. Autoritetet e turizmit malazeze paraqiten oferten e tyre […]

Shume qesharak per te qene Ronaldo, zevendesohet busti i CR7 ne Madeira   Busti prej bronzi i Cristiano Ronaldos , i bere ne nder te futbollistit dhe i vendosur ne aeroportin e Madeiras ne Portugali duket se eshte ribere nga skulptori Emanuel Santos, pas polemikave mbi statujen e pare. Vendasit por edhe turistet e shumte […]

Ja sa u eshte premtuar lojtareve spanjolle nese fitojne serish Boterorin. Ne rast se Spanja fiton Kampionatin Boteror te Futbollit Rusi 2018, çdo lojtar do te fitoje 800 mije euro bruto. Ne pritje te nenshkrimit te kontrates, Kombetarja iberike dhe Federata spanjolle kane arritur tashme nje konsensus. Sipas asaj qe ben te ditur e perditshmja Marca, çdo […]

Renault dhe Nissan drejt bashkimit ne nje kompani te vetme! Prodhuesi francez i makinave Renault dhe gjiganti japonez Nissan, jane prane nje dakordesie per t’u bashkuar, gje qe do te krijoje nje kompani te re qe tregtohet me te njejtin aksion.Marreveshja do te perfundonte aleancen aktuale mes kompanive dhe do t’i bashkonte ato ne nje […]

Facebook zotohet per me shume siguri! Ne valen e perballjes me skandalin e perdorimit te parregullt te te dhenave te 50 milione perdoruesve te tij nga kompania konsulente britanike “Cambridge Analytica”, Facebook-u ka vendosur te riperterije kontrollet mbi privatesine. Permes nje njoftimi, kompania e themeluar nga Mark Zuckerberg sqaroi se e ka kuptuar shume qarte […]


Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background