Featured

Page: 5

Hotelet ruse “cmenden” para boterorit, gjobiten per cmimet e larta ! Agjencia ruse per mbrojtjen e konsumatoreve ka njoftuar se ka gjobitur 539 hotele per rritje te çmimeve ne qytetet ruse qe do te jene pritese te ndeshjeve ne Kampionatin e fubollit per Kupen e Botes. Permes nje deklarate te fundit, agjencia  ka thene se […]

Bullgaria ne krye te destinacioneve me te mira per pushime all inclusive! Bullgaria renditet ne krye te destinacioneve me te mira dhe me te lira per pushime all inclusive per kete vit. Pushimet me te gjitha te perfshira po kthehen ne ato me te preferuarat per turistet e huaj nga viti ne vit pasi ne […]

Ka startuar sot paradite ne oren 10'00 ne expo City, Vas Travel Fair, panairi me i madh i turizmit ne vend. Mbas Shkupit dhe Prishtines sot panairi i turizmit eshte vendosur ne Expo City me pjesmarrjen e hoteleve me te mira nga Turqia, Mali i Zi, Bullgaria, Maqedonia, Kosova si dhe nga Dubai dhe Egjipti. [...]

Facebook mundeson dergimin e fotove 360 grade! Facebook ka mundesuar dergimin e fotove 360-gradeshe ne Messenger, si per iOS, ashtu edhe per Android.Me pare nuk ka qene e mundur qe te dergoje ne Messenger foto te tilla, ndersa tashme mund te beni nje panorame me kameren e celularit tuaj dhe ta shperndani me miqte pa […]

Te gjithe drejt…Republikes Domenikane!   Republika Domenikane kete vit ka qene nje prej destinacioneve me te preferuara nga turistet europiane per plazhet e saj. Sipas autoriteteve te turizmit ne rajonin e Karaibeve pas mbylljes me 29 milione turiste te vitit 2017, tre muajt e pare te 2018 kane shenuar sukses per turizmin ne Republiken Domentikane. […]

BE mbeshtet turizmin e qendrueshem ne Shqiperi! Bashkimi Europian ka ndare 61.2 milione euro ne mbeshtetje te zhvillimit ekonomik vendor dhe integrimit ne BE, ne kuadrin e Programit te Veprimit per Shqiperine 2017, nenshkruar nga Ministri per Europen dhe Punet e Jashtme, ne fund te marsit.Bashkimi Europian do te siguroje 40 milione euro per te […]

Nis ne Shkup maratona e Vas Travel Fair!   Celet ne Shkup sipari i Vas Travel Fair 2018, workshopit nderkombetar te turizmit qe synon terheqjen e vizitoreve apo agjencive turistike vendase per tu njohur me produktin turistik te kesaj vere por edhe lidhjen e bashkepunimeve mes bizneseve vendase dhe te huaja pjesmarrese ne kete event. […]

Droni R1 i ben te gjitha vete! Arkeolog, meteorolog, postier dhe tani edhe fotograf. Behet fjale per nje dron te pajisur me 13 kamera qe shkepusin imazhe nga te gjitha drejtimet. I quajtur R1 apo ‘selfie drone’ ai eshte i afte te beje foto dhe video ne levizje nga perspektiva e protagonistit ne çfaredo ambienti, […]

Vendet me te vizituara ne bote kete vit! Euromonitor  International ka bere nje studim ku jane renditur 100 shtetet me te vizituara te botes deri me tani kete vit. Azia eshte mbreteresha e vendeve  me te vizituara pasi qytetet me me shume turiste ne bote ndodhen atje. Vendin e pare e ka marre Hong Kongu […]

    Live ne PM Drive me Fisnik Dragushen, Drejtorin Gjeneral te Vas Tour Kosova dhe Maqedonia ne diten e pare te workshop-it te turizmit Vas Travel Fair 2018. Dita e pare e eventit ne hotel Mariott ne Shkup te Maqedonise. Dragusha: Panairi ne konceptin B2B mundesi e mire per lidhje partneriteti per bizneset turistike […]


Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background