Britania rikthen kufizimet!

Written by on 01/08/2020

Qeveria britanike vendosi të shtyjë të paktën me dy javë fazën e ardhshme të lehtësimit të masave kufizuese në Angli, parashikuar për sot me rihapjen e disa vendeve publike, për shkak të rritjes së rasteve me koronavirusin e ri. Kazinotë, bowlings, sallat e patinazhit do të rihapen duke filluar nga kjo e shtune, si dhe sallat e spektakleve. Ceremonitë martesore deri në 30 persona do të jenë gjithashtu të lejuara. Aplikuar për momentin në tregje, mbajtja e detyrueshme e maskës do të shtrihet gjtihashtu duke nisur nga 8 gushti dhe në vende të tjera si muze, kinema dhe vendet e kultit.


Current track

Title

Artist

Background