Britania ndryshon vendimin, ja çdo të ndodhë me qytetarët që hyjnë në vend!

Written by on 03/07/2020

Qeveria britanike pritet të tërheqë planet e urave ajore dhe t’u japë fund rregullave të karantinës për të mbërriturit nga 75 shtete , në mënyrë që njerëzit të shkojnë me pushime.  Sipas të përditshmes “Daily Telegraph”, Mbretëria e Bashkuar do të heqë përkohësisht ndalimin e udhëtimeve për pushim, ndaj të gjitha destinacioneve të Bashkimit Europian.  Qeveria e Johnson-it ka hasur vështirësi me hapjen e udhëtimeve ndërkombëtare, pasi vendosi rregulla të karantinës 2-javore për personat që mbërrijnë në vend, çka “godet” më shumë turizmin dhe linjat ajrore.


Current track

Title

Artist

Background