Britania e Madhe vendos karantinën për tri vende të reja!

Written by on 08/08/2020

Të gjithë ata që udhëtojnë nga Andorra , Belgjika dhe ishujt Bahamas për në Britaninë e Madhe do tu duhet të izolohen dy javë. Lajmi ka ardhur në një kohë kur numri i rasteve të konfirmuara në këto vende ka ardhur duke u rritur. Nga ana tjetër Brunei dhe Malajzia janë shtuar në listën e vendeve që mund të udhëtojnë duke parë kurbën në rënie të numrit të të infektuarve. Nga dita e martë e javës tjetër, pasagjerët që vijnë nga këto vende nuk do të kenë nevojë të izolohen.


Current track

Title

Artist

Background