Travel News

Page: 6

Sllovenia, nje vend dinamik i pasur me histori dhe natyre magjepsese Nga Lubjana në Ptuj, nga Bled në Pirano, një vend dinamik i pasur me histori dhe natyrë magjepsëse, Sllovenia ka përfaqësuar gjithnjë një udhëkryq kombesh nga Alpet në Adriatik, nga Carso tek Pianura Pannonica, një ndërthurje historike dhe kulturore që reflektohet në pasurinë kulturore [...]
Te Merkuren ne Travel Rock me Visarin ishte ne live interview kantautori italian, Gianluca Di Bonito. Me nje karriere te pasur diskografike , Di Bonito rendit 6 albume ne diskografine e tij nga viti 2009 deri tek me i fundit "Certe Canzoni" Kenget e tij jane shpesh here ne renditjen e European Indie Countdown ku [...]

  Post Office Travel sugjeron destinacionet me te lira te momentit per turistet ne mbare boten. Sipas studimit qytetet me te mira e me me pak shpenzime qe mund te vizitohen kete periudhe rezultojne ne pjesen me te madhe ne Europe. ne vend te pare renditet Porto ndjekur nga Valencia, Beogradi dhe Bukureshti. Studimi mori […]

  Faqja e njohur amerikane e udhetimeve “Brit.co” i ka kushtuar nje artikull promovues Shqiperise turistike. Ndermjet 10 destinacioneve, ku futen Praga, Vjena, Budapesti, Barcelona, Zagrebi, Portoja, Parisi, Berlini dhe Firencja, brit.co rendit edhe Tiranen. Vec atraksioneve kryesore te Tiranes nje hapsire kryesore ne shkrim e zene edhe destinacione te tjera vednase si riviera e jugut.

  Nje ekip i National Geographic Explorer ka perzgjedhur Projektin Nivica si pjese e serive dokumentare te ketij televizioni, te titulluar “Vende qe Frymezojne”.Ekipi po xhiron ne malesite e thella te Kurveleshit per te dokumentuar jo vetem jeten dhe natyren e kesaj zone te panjohur por edhe perpjekjet qe po behen per te krijuar nje […]

  Shqiptaret jane shquar nder vite si “qejflinje” pas veshjeve dhe kepuceve. Sipas nje studimi interesant nga INSTAT duket se shqiptaret nuk e kane humbur traditen per t’u veshur bukur dhe konkurrojne per shpenzimet edhe me qytetaret e Bashkimit Europian. Korçaret kryesojne listen per sa i perket shpenzimeve per veshje dhe kepuce, sipas te dhenave […]

  Nuk eshte aspak per tu habitur se nje nga shkaqet me te medha te divorceve jane pikerisht parate. Sipas nje studimi te mbi 2,000 te rriturve nga SunTrust Bank, paraja eshte shkaku kryesor i stresit ne nje marredhenie. Hulumtimi zbuloi se 35 per qind e njerezve thane se financat zene vendin kryesor te problemeve […]

  Samsung zbuloi sot versionin Galaxy A9 per vitin 2018, i pari smartfon ne bote qe ka kamera me kater lente. Telefoni supozohet te jete i nivelit mesatar, por megjithate, ai vjen me ekran 6.3 inch, amoled, dhe me rezolucion teper te larte, 2220×1080. Memorja e brendshme eshte 128 GB, qe mund te zgjerohet ne […]

  Nje greve nga punonjesit e Ministrise se Kultures greke ka mbyllur qe prej dites se djeshme Akropolin e lashte, qe eshte atraksioni me i popullarizuar i vendit dhe la jashte nje radhe te gjate turistesh. Punonjesit e thirren greven 24-oreshe sepse kane frike se disa nga monumentet e vendit do te perfshihen ne nje […]

  Sheshi “Nene Tereza” do te kthehet sot dhe neser ne nje kryeqender te promovimeve te produkteve shqiptare ne panairin me te madh te bujqesise ne vend: “Shqiperia punon token”. Edicioni i dyte i ketij panairi vjen ne nje kohe ku jane marre politika te ndryshme per favorizimin dhe promovimin e agroturizmit ne vend. Ky […]


Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background