Bileta me 30 euro, ja cilat janë destinacionet e linjës së re që do të nisë fluturimet nga Shqipëria!

Written by on 16/01/2020

Këtë javë linja ajrore me kosto të ulët WizzAir ka njoftuar pesë rrugë të reja që do të fluturojnë nga Tirana për në Itali duke filluar nga vera e këtij viti.  Zgjerimi i linjës ajore për në Itali vjen pasi linja ajrore ekzistuse doli nga tregu pasi iu pezullua licenca.  Duke filluar nga 29 marsi, WizzAir do të ofrojë rrugë të reja nga Tirana për në Milano, Bergamo,Bologna,Verona,Venecia, Treviso dhe Pisa. Linja ajrore hungareze ka deklaruar se zgjerimi i saj në Itali është për shkak të kërkesës së klientëve dhe është vetëm hapi tjetër në planet e saj ekzistuese të zgjerimit . Tarifat e të gjitha fluturimeve do të fillojnë nga 29.9 euro.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background