“Bernabeu” legjendar i zbardhur nga bora, mijëra qytetarë dynden për foto

Written by on 14/01/2021

Stadiumi më i famshëm i botës, por veçanërisht i Spanjës është mbuluar krejtësisht nga dëbora. Bëhet fjalë për stadiumin “Santiago Bernabeu”, i cili ka marrë një pamje mahnitëse dhe ka tërhequr me mijëra njerëz për të bërë foto, por edhe ski. Gjatë janarit, Madridi është përballur me temperatura të ulëta duke shkaktuar dëborë dhe ngrica, që sipas metereologëve nuk janë shënuar që prej dekadës së fundit. Fotot e stadiumit kanë bërë xhiron e rrjetit.


Current track

Title

Artist

Background