Author: rt

Page: 6

Milan piketon zëvendësuesin e Higuain Sulmuesi Argjentinas është duke kaluar një periudhë të errët te skuadra e Milanit. U transferua nga Juventus si sulmuesi i duhur me plot eksperiencë për të mbajtur peshën e sulmit kuqezi. Por në asnjë moment të vetëm lojtari nuk ka arritur të dalë në lojën e tij ashtu siç e […]

Ançelotti:”Hysaj qëndron I qetë te Napoli”. Situata e mbrojtësit të kombëtares “KuqeZi” dhe I skuadrës së Napolit nuk ka qenë ajo më e mira e mundshme. Hysaj u trasferua te Napoli në verën e 2015 si një nga blerjet e para dhe mjaft të rëndësishme të trajnerit Sarri. I fundit I njihte mjaft mirë cilësitë […]

Astrologët japin parashikime të ndryshme për shenjat e horoskopit. Çdo shenjë e horoskopit ka karakteristikat e veta që e bën atë të veçantë. Së fundmi astrologët kanë përcaktuar se personat që i përkasin shenjës së Peshores kanë problem me kontrollin e ndjenjave. Njerëzit e lindur në shenjën e Peshores bëhen të varur nga dashuria. Nuk […]

Danimarka fut si lende shkollore… Perqafimin!   Danimarka fut si lende shkollore perqafimin si nje menyre e mire per ta bere me te lehte e me te kendshme per femijet procesin e shkollimit. Ekspertet daneze thone se perqafimi i ben nxenesit te qendrojne larg nga bullizmi dhe ankthi. Prandaj per keto arsye perqafimi eshte nje […]

Fansat e Elvis Presley kujtojne idhullin e e tyre me “Elvis Express” Elvis Presley, edhe pse i ndare nga jeta 40 vite me pare, eshte ende i gjalle ne zemrat e qindra fansave te mbledhur ne stacionin e Sidnejit per te marre trenin qe duhet t’i shoqeroje ne nje festival kushtuar idhullit te tyre.Te veshur […]

Ja si duket ana e erret e Henes! Anija kozmike kineze dergoi nga siperfaqja e fshehur e Henes nje foto panoramike impresionuese te vendit te saj te mberritjes, duke treguar nje peizazh gri dhe te mbushur me kratere.Misioni “Chang’e-4” arriti me 3 janar zbritjen e pare historike ne Hene mbi kete pjese te hemisferes se […]

Vendet e sigurta dhe me pak te sigurta per tu vizituar kete vit   Per shume, udhetimi eshte nje nga kenaqesite me te medha te jetes. Pa dyshim, disa nga vendet jane me te sigurta per t’u vizituar sesa te tjeret, e cila kjo eshte pare permes rrezikut global te International SOS ne vitin 2019. […]

Ja cilet jane futbollistet me te shtrenjte te momentit! Football Benchmark perditesoi me 1 janar 2019 vleresimet e tregut per 4700 futbolliste qe luajne ne kampionatet me te mira te futbollit ne Europe dhe ne Ameriken e Jugut.Ne vend te pare te klasifikimit eshte futbollisti brazilian Neymar, sulmues te Paris Saint-Germain. Sulmuesi ka nje vlere […]

Skuadra gjermane ka marr një lajm të hidhur këtë të premte. Protagonist është sulmuesi “bavarez” Thomas Muller i cili për shkak të ndërhyrjes horror të berë ndaj futbollistit të Ajax, Tagliafico në ndeshjen e fundit të grupeve e cila mbaroi me rezultatin 3-3 është marrë masë pezullimi me dy ndeshje në Uefa Champions League. Muller […]

Talentet kanë spikatur këtë vit në të gjitha skuadrat e Superligës Shqiptare, duke marë shumbull nga Skëndërbeu i cili këtë strategji ka vite që e aplikon. Një nga skuadrat që i ka dhënë më shumë hapësirë talenteve të reja ka  qenë edhe Partizani i këtij viti si asnjëher në vitet e fundit. Për meritë të […]


Current track

Title

Artist

Background