Author: rt

Page: 5

Dybala e adhuron skuadrën e tij ! Paulo Dybala nuk e ka fshehur asnjëherë dushurinë që ka për ekipin e Juventusit aty ku edhe ai është pjesë për momentin. Por me ardhjen e yllit portugez Cristiano Ronaldo te skuadra e “zonjës së vjetër” Dybala e ka humbur statusin e titullarit. Për këtë shkak mediat kanë […]

Icardi-Inter, situata drejt normalizimit Kapiteni i Interit fillon tua shkrij gjakun tifozëve dhe drejtuesve “zikalter”. Java që lam pas ishte mjaft dinamike sa i përkët cështjes së rinovimit të kontratës. Në tavolin u hodhën disa pakënaqësi të lojtarit dhe disa kushte që duheshin plotësuar në rast rinovimi. Ajo që i trazojë së tepërmi ujrat mes […]

Stambolli pergatitet per EMITT 2019 Stambolli pergatitet te prese Panairin Nderkohmbetare te Turizmit te Mesdheut Lindor. Edicioni i 23 i ketij panairi te rendesishem do te mbahet midis datave 31 janar dhe 3 shkurt ne qendren e ekspozitave ne Tuyap. Ky event mbetet nje nder me te rendesishmit nder vite per industrine turistike inbound dhe […]

2019, viti qe do te sjelle me shume turiste italiane ne Shqiperi! Ky vit mund te sjelle nje dyndje te vertete te italianeve ne vendin tone, edhe me shume se viti i kaluar. Pritshmerite lindin si pasoje e futjes se vendit tone ne listen e destinacioneve kryesore per t`u vizituar gjate vitit.Mediat italiane e perfshijne […]

Hostelworld permend Shqiperine si destinacion per 2019! Shqiperia eshte ne mesin e dhjete destinacioneve ne bote, te cilat faqja Hostelworld ka keshilluar se duhet vizituar patjeter kete vit. Hostelworld kete llogari e ka bere ne baze te rezervimeve qe turistet kryesisht backpacker kane bere gjate vitit te kaluar. Shqiperia ze vendin e gjashte ne klasifimin […]

Plovdiv, Kryeqyeteti Europian i Kultures per vitin 2019!   Qyteti me i vjeter bullgar Plovdiv eshte peruruar zyrtarisht si Kryeqyteti Europian i Kultures per 2019. Vendosur midis Ballkanit dhe Maleve Rodopi, qyteti i dyte me i madh bullgar, pas kryeqytetit te Sofjes, ka mbijetuar per mijera vjet ne udhekryqin midis Evropes Perendimore dhe Lindjes se Mesme. […]

Pazari i Krujes drejt nje tjeter rinovimi   Fale financimit nga Fondacioni Shqiptaro – Amerikan per Zhvillim dhe ne bashkepunim me bizneset, ka nisur aplikimi i projektit te rradhes ne Pazarin e Krujes i cili ka per qellim permiresimin e infrastruktures se brendshme dhe mobilimin e 5 njesive tregtare. Pazari eshte zemra e Krujes, ku […]

“The Washington Post” artikull promovues per Shqiperine turistike Vendi yne vleresohet e rekomandohet si vendi i traditave antike, plazheve te bukura dhe te lira mesdhetare, kultures e historise nga “The Washington Post” ne nje artikull kushtuar Shqiperise. Mes magjise se vendit bregdetar dhe lashtesise, “The Washington Post” nenvizon fort mikpritjen qe ka mbetur e pandryshuar […]

2018, viti i suksesit ne turizmin shqiptar Viti 2018 kurorezoi nje vit te suksesshem per sektorin e turizmit ne Shqiperi. Sipas raportit te fundit te INSTAT, pergjate 11-mujorit te vitit 2018, Shqiperine e vizituan 5.6 milione turiste, shifer kjo 16,2% me e larte se ne te njejten periudhe te nje viti me pare. Ne kete […]

Luis Figo dhe e dashura e tij nuk njohin moshë Ish lojtari i Barcelonës dhe i Realit të Madridit, Luis Figo është duke kaluar disa pushime në Bahamas me të dashurën e tij Helena Svedin. Në disa foto të hedhura në rrjetet sociale bie në sy format trupore të të dyve që kanë arritur ti […]


Current track

Title

Artist

Background