Author: rt

Page: 4

Aeroplani me i madh ne bote vjen ne nje version me luksoz Aeroplani me i madh ne bote ka dale ne “pension” pas gjashte fluturimeve testuese, pasi ndertuesit e saj po pergatiten per te ndertuar nje model te ri komercial per ta ngritur ne qiell ne fillim te 2020-s.Prototipi Airlander 10, nje avion hibrid me […]

Apple, klienti me i madh i United Airlines, shpenzon 150 milione $ ne udhetime ne vit!   Informacion konfidencial per klientet kryesore te korporates United Airlines eshte zbuluar ne internet. Nje bloger postoi nje pamje te nje posteri promocional te krijuar nga linja ajrore qe tregonte se Apple eshte klienti me i madh i saj […]

Greqi, shqiptaret turistet me rritjen me te madhe gjate 2018 Shqiptaret jane nder popujt qe kane pesuar rritjen me te madhe ne Greqi, si turiste. Te dhenat i ben me dije Banka Qendrore e Greqise, nepermjet bilancit te pagesave. Shifrat me te fundit, i referohen periudhes Janar- Shtator te vitit te kaluar dhe tregojne se […]

MHK, Diskutime mbi pavijonin e ri te Diaspores Grupi nderinstitucional i punes per berjen funksional te Pavijonit te veçante kushtuar Diaspores ne Muzeun Historik Kombetar, mbajti sot mbledhjen e pare ku u diskutua mbi realizimin konkret te ketij pavijoni. Ne takimin e kryesuar nga Ministri i Shtetit per Diasporen, perfaqesues nga ministrite e Kultures, Turizmit dhe […]

Shqiperia, e dyta me e kerkuara per pushime ne Google nga italianet Shqiperia eshte vendi i dyte me i kerkuar ne Google nga turistet italiane per pushimet e ketij viti. Te dhenat e sjella nga vete motorri i kerkimit tregojne nje interest e jashtezakonshem te turisteve italiane per destinacionet shqiptare. Shqiperia nuk eshte nje vend […]

Mynihu, atraksioni kryesor i udhetimeve per kete vit “New York Times” e rendit Mynihun si nje nder atraksionet kryesore te udhetimeve per vitin 2019. Kryeqyteti i Bavarise ia ka dale te renditet ne 5 destinacionet me te rendesishme te listes, pas zonave te njohura per bukurine e tyre natyrore si Karaibet apo dhe objekte kulti […]

Deputetet britanike vendosin sot per “Brexit” Deputetet britanike pergatiten te votojne sot per ta miratuar ose jo marreveshjen e Theresa Mayt per shkeputjen nga Bashkimi Europian. Vota me domethenese ndonjehere pritet te zhvillohet me vone gjate dites, pas perfundimit te nje debati gati 5-ditor mbi “Brexit”-in. May u ka bere thirrje te gjithe politikaneve ta […]

2019 pritet te sjelle me shume turiste ceke ne Shqiperi!   Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi ishte se fundmi ne Prage, ku zhvilloi nje vizite zyrtare me ftese te ministres çeke te Turizmit, Klara Dostalova.Ne qender te diskutimeve ishte promovimi i paketes gjithevjetore turistike shqiptare, per mundesine e fluturimeve gjate gjithe vitit, per […]

Van Dijk, një mur i pakalueshëm !   U bë plot një vit që skuadra angleze e Liverpool shpenzoi një shumë stratosferike për një qendërmbrojtës 26-vjeçar, as më pak e as më shumë por plot 78.8 milion euro. Të gjithë menduan se Liverpool gaboi duke ofruar aq para për një qendërmbrojtës që në atë kohë […]

Armando Sadiku niset drejt Zvicrës Bomberi i kombëtares Shqiptare është drejt rikthimit të tij në Zvicër te ish skuadra e tij Lugano. Ky ishte ekipi I fundit që Sadiku lozi para se të niste aventurat e tij te Legia e Varshavës në Poloni e më pas te Levante në Spanjë. Në të dyja këto ekipe […]


Current track

Title

Artist

Background