Author: rt

Page: 3

Duket se vapa nuk do të ikë me gushtin, po as turistët gjithashtu. Fluksi i tyre pritet të vazhdojë edhe gjatë shtatorit. Sipas të dhënave nga rezervimet në në hotelet e Durrësit, polakët kanë qenë të pranishëm gjatë gjithë sezonit dhe do të vazhdojnë të jenë edhe  gjatë muajit shtator. Agjensitë turistike polake kanë thënë […]

Mes koncerteve e netëve të live-it, përgatitjeve për projekte te reja muzikore, këngë e videoklipe, Eugent Bushpepa dhe Renis Gjoka jane dy emra gjithmonë prezent kur flitet për muzikë cilësore. Sonte në mbrëmje (24 gusht) ata do të performojnë live në Antalia, në Amara Dolce Vita një prej hoteleve eksluzive që Vas Tour Operator ofron […]

Pasditen e sotme në veri të vendit janë ndjerë lëkundje të fuqishme. Tërmeti i është rregjistruar në orën 17.37, ka qenë me magnitudë 4.4 sipas Qendrës Europiane të Sizmologjisë.Epiqendra ka qenë 18 kilometra nga Fushë Arrëzi , dhe deri tani nuk janë raportuar dëme materiale apo lëndime në njerëz.

    Turistët europianë dhe jo vetëm kanë ndarë përshtypjet e tyre për natyrën e mrekullueshme shqiptare, përcjellë nga të rinjtë e “Smile Albania”. Ministri i Turizmit Blendi Klosi ka publikuar një video me përshtypjet e turistëve, të cilët mirëpriten nga të rinjtë. Turistët janë shprehur se janë mahnitur nga bukuritë e viseve shqiptare. 

Këtë vjeshtë, hoteli i parë me formë kitarë në botë do të hapet në Floridën e Jugut. Dhe tani mund të rezervoni një dhomë në kullat e reja të saj. Hoteli me vlerë prej 1.5 miliardë dollarë, Hard Rock në Hollywood, Florida, është pjesë e një projekti më të madh një projekt prej 2.2 miliardë dollarësh […]

Donald Trump paralajmëroi sot se “Apple” nuk do të përfitojë nga një trajtim i veçantë në lidhje me tarifat doganore, duke nxitur gjigantin amerikan të prodhojë në SHBA nëse nuk do që të vuajë nga lufta tregtare me Kinën.“Apple nuk do të përfitojë nga asnjë ulje tarifash dhe nga asnjë përjashtim për pjesët e Mac […]

Një numër i madh i hulumtimeve sugjerojnë se mediat sociale po kontribuojnë në problemet e shëndetit mendor si ankthi, depresioni, privimi nga gjumi dhe problemet e imazhit të trupit tek të rinjtë, që janë përdoruesit më të mëdhenj të mediave sociale. Instagram, që tani ka 700 milionë përdorues globalisht, duket se është rrjeti social që […]

Alphabet i Google-it dhe gjiganti online i shitjes me pakicë Amazon, kanë raportuar një rritje prej 20% në të ardhurat për tremujorin e fundit. Alphabet tha se reklamuesit po shpenzonin më shumë për kërkimet e tyre dhe shërbimet e YouTube. Ndërsa Amazon raportoi fitime që ishin më të ulëta se sa pritej, pasi ajo po […]

Boram një gjashtë vjeçare nga Koreja e Jugut me 30 milionë abonentë në YouTube ka blerë një pronë pesë katëshe në Seul me vlerën e 8 milion dollarëve.Boram ka dy llogari popullore në YouTube në të cilën ajo poston përmbajtje: një kanal për rishikimin e lodrave me 13.6 milionë abonentë dhe një llogari video blog […]

“Të rinjtë e Smile Albania, jo vetëm mikpritje dhe informacion për turistët, por edhe në shërbim të mjedisit e në site të rëndësishme të trashëgimisë sonë”, tha dje ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi duke ndarë pamje nga aktivitetet e të rinjve.Të rinjtë e Smile Albania kanë ndërmarrë një aksion për pastrimin nga mbetjet […]


Current track

Title

Artist

Background