Author: rt

Pajisjet e gjigandit të teknologjisë “Samsung” janë gjithmonë gati për të qëndruar në kontakt me gjërat që kanë më shumë rëndësi . Eventi virtual “Galaxy Unpacked” për eksplorimin e ekosistemit të fundit të pajisjeve Galaxy ju fton të bashkoheni për të krijuar lidhje domethënëse dhe për të qëndruar produktivë në një botë që ndryshon. Në […]

Organizata Ndërkombëtare e Aviacionit Civil(ICAO) ka bërë publike datat paraprake  të parashikuara për rihapjen e aeroporteve në të gjithë botën. (“Informacioni është paraprak dhe jo zyrtar). Lebanon🇱🇧 July 15, 2020 2. Bahrain 🇧🇭 June 10, 2020 3. Qatar 🇶🇦 June 10, 2020 4. Jordan 🇯🇴 July 15, 2020 5. Iraq 🇮🇶 (Air Corridor) August 1, 2020 6. Iran 🇮🇷 August 1 7. Egypt 🇪🇬 August 1 8. Saudi […]

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, gjatë një takimit me hotelierët e Vlorës për të shpjeguar rregullat e menaxhimit të plazheve publike dhe private si dhe si aplikohet në e- Albania deklaroi se “kush shkel rregullat e vendosura do t’u konfiskohen shezlongët deri në heqje të licencës”.Në fjalën e tij Klosi u shpreh se […]

Ministri i Mjedisit dhe Turizmit, Blendi Klosi mblodhi sot në Kavajë Komitetin e Turizmit ku u diskutua me përfaqësues të hoteleve dhe njësive akomoduese mbi mënyrën se si do të funksionojë dhe se si do të menaxhohet plazhi këtë vit.Ministri i informoi ata se Këshilli i Ministrave ka miratuar Hartën dixhitale të plazheve, apo masterplanin […]

Qeveria franceze njoftoi të enjten një lehtësim të gjerë të kufizimeve kundër koronavirusit ë ri, me rihapjen e lokaleve dhe restorante, si edhe heqjen e ndalimit të udhëtimeve në distanca të gjata.“Situata shëndetësore është pak më e mirë nga sa shpresonim, 17 ditë pasi u hoq zyrtarisht kufizimi i rreptë prej tetë javësh”, tha kryeministri Edouard […]

Zvicra do t’i kthehet normalitetit më 6 qershor me rifillimin e aktiviteteve pas afro tre muaj bllokimi. Kufijtë me Gjermaninë, Austrinë dhe Francën fqinje do të rihapen plotësisht në 15 qershor.Ndërsa kufijtë me vendet e tjera europiane të zonës Shengen janë planifikuar të hapen deri më 6 korrik, njoftoi dje Këshilli Federal Zviceran. Brenda këtij […]

Pagesat e kësteve të kredive do të mund të shtyhen edhe me tre muaj të tjera, nëse klienti bie dakord me bankën, duke arritur në një total prej 6 muajsh.Kryeministri Edi Rama ka pohuan në faqen e tij në Facebook se “Bashkëfirmosëm me Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë një shtyrje të mëtejshme tremujore të kësteve […]

Të hënën Turqia do të rihapë kafenetë, restorantet, parqet dhe vendet e tjera publike, të mbyllura, që nga marsi për të frenuar përhapjen e koronavirusit.“Do të hiqen kufizimet e hyrjes dhe daljes për 15 provinca dhe qytete, duke përfshirë kryeqytetin Ankara dhe qendrën financiare Stambollin”, deklaroi presidenti Rexhep Tayyip Erdogan.“Palestrat, pishinat, kopshtet dhe muzetë do […]

Virusi mbërriti vonë në Turqi , më 11 mars, por u përhap shpejt në çdo cep të vendit. Brenda një muaji u prekën të 81 provincat.Turqia u bë një nga shpërthimet në rritje më të shpejta në botë , më keq se Kina apo Mbretëria e Bashkuar. Mendohej se numri i vdekjeve do të fluturonte, […]

Kompania “Boeing” lajmëroi se do të pushojë nga puna 6.770 punonjës në SHBA, “vala e parë” e një raundi të pritshëm papunësie, pasi pandemia e koronavirusit dëmton industrinë e hapësirës ajrore. Në një deklaratë, CEO David Calhoun tha që punonjësit e prekur do të merrnin pagesa, mbulim të kujdesit shëndetësor dhe shërbime të rritjes në […]


Current track

Title

Artist

Background