Author: Radio Travel

Page: 2

Dashi Mundohuni që të mos fiksoheni pas të kaluarës, pasi në dashuri duhet të jetoni të tashmen për të qenë mirë. Që nga e shtuna, rikuperimi do të vijojë në sajë të ndikimit të favorshëm të Hënës dhe Venusit. Në punë, do të përballeni me pasiguri, por mos u shqetësoni, pasi bëhet fjalë për re […]

Dashi Mundohuni që të mos nervozoheni, pasi do të jeni shumë të acaruar. Përpiquni që të ruani qetësinë, pasi Hëna mund të shtojë tensionet në dashuri. Në punë, mos merrni vendime të nxituara. Demi Nëse ju intereson diçka, përvishni mëngët sa më parë. Ndërsa nëse një situatë nuk ju intereson më, bëni mirë që ta […]

Dashi Gjatë kësaj dite yjet do të jenë konfuze sa i takon dashurisë, ndaj bëni kujdes ndaj tradhtive, pasi mund të bini pre e tundimit, por shumë shpejt mund të pendoheni. Në punë, bashkëpunimet e reja, do të rezultojnë mjaft interesante. Demi Duhet të mundoheni që të shmangni ngarkesën e stresit, edhe sa i takon […]

Dashi Jetoni ende me të kaluarën dhe nuk doni që të mbyllni asnjë derë. Gjeni një mënyrë për të kaluar frustrimin, nëpërmjet dialogut apo njohjeve të reja. Do të ketë surpriza të kënaqshme në jetën në çift. Nëse jeni në kërkim të një pune gjatë kësaj jave, do të ketë të reja të rëndësishme. Demi […]

Dashi Jeni shumë më të fortë në raport me të kaluarën dhe kjo gjë ju lejon që të bëni gjëra me më shumë vendosmëri se më parë. Përfitoni për të projektuar diçka të re bashkë me partnerin/en. Edhe në punë gjërat do të ecin më mirë. Demi Në dashuri mund të ketë luhatje tek ata […]

Vizitorët përmes pasqyrave të paraqitura në Booking. com kanë zgjedhur njëzëri”Gloria Hotels&Resorts”, duke i dhuruar tre çmime. “Gloria Serenity Resort”  ju dha nga “Traveller Review Awards 2020”, vlerësimi 9.1 , duke e renditur në më të mirat e këtij viti .Vizitorët e vegjël në resortin gjigand kanë mundësinë të argëtohen në një mjedis të sigurtë […]

Organizatorët e Lojërave Olimpike 2020 përgënjeshtruan lajmin se kampionati ishte i rrezikuar nga përhapja e koronavirusit. “Asnjëherë nuk kemi diskutuar për anulluar Lojërat Olimpike. Tokyo 2020 do të vazhdojë të bashkëpunojë me Komitetin Olimpik Ndërkombëtar dhe organizatat përkatëse, si dhe do të rishikojë çdo kundërmasë që mund të jetë e nevojshme. Planifikimet për përgatitjet do […]

Provimet e maturës shtetërore do të korrigjohen online, duke garantuar kështu standarde dhe transparencë. Lajmin e ka dhënë kryeministri Edi Rama përmes një statusi në “Facebook”, duke theksuar se kështu përshpejtohen korrigjimet dhe largohet dora e njeriut nga përcaktimi i saktësisë së përgjigjeve. Korrigjimi digjital ofron një klimë të qetë për maturantët, ndërkohë që shpallja […]

Britania e Madhe duke filluar nga sot nuk është më pjesë e Bashkimit Europian, pas 47 viteve të antarësimit dhe më shumë se 3 vjet pasi votoi referendumin. Momenti historik që ndodhi ditën e premte në orën 23.00 u prit me festime por edhe me protesta anti Brexit. Në Skoci u ndezën qirinj nga ata […]

Janari i këtij viti është shpallur më i nxehti në kryeqytetin rus, sipas shërbimit shtetëror të motit. Temperatura mesatare e muajit janar ka qenë rreht zero gradë celcius,ka theksuar një metereologe vendase.  Mesatarja e janarit ka qenë 9.3 gradë celcius më e madhe se temperatura e zakonshme e Moskës. Megjithatë ajo nuk ka pranuar se […]


Current track

Title

Artist

Background