Alarmohet bota, virusi po përhapet me përmasa të frikshme!

Written by on 23/01/2020

Wuhan, qyteti kinez me njëmbëdhjetë million njerëz, do të mbyllë përkohësisht transportin publik ndërsa përpiqet të ndalojë shpërthimin e një lloji të ri virusi. Ata që jetojnë në qytet, janë këshilluar të mos largohen, ndërkohë që miliona kinezë po udhëtojnë për festën e ardhshme të Vitit të Ri.  Nga virusi ka më shumë se 500 raste të konfirmuara dhe 17 njerëz të vdekur. Të githa rastet deri tani kanë qenë në qytetin Wahan.


Current track

Title

Artist

Background