0 0

Vendet e Gjirit, potencial fitimi per destinacionet europiane!

Te ardhurat nga vende e Gjirit Arab ne sektorin turistik ne bote arrijne ne gati 60 miliard dollare ne vit. Te dhenat i beri te ditura Organizata Boterore e Turizmit ne nje raport te fundit mbi vendet e Gjirit Arab. Vende si Katari, Emiratet e Bashkuara Arabe apo Arabia Saudite po kthehen ne tregje me […]

0 0

Omani dhe objektivat per sektorin turistik!

Sulltanati i Omanit kerkon te perfitoje sa me shume nga sektori turistik dhe per kete arsye ka marre masa qe ta zhvilloje sa me shume turizmin ne vend. Brenda pak viteve objektivat jane rritja e ndikimit te turizmit  me 3% ne PPB, krijimi i 100 mije vendeve te reja te punes ne sektor dhe shtimi […]

0 0

Singapor Airlines, linja me e mire ajrore per vitin 2019!

Singapore Airlines eshte shpallur linja ajrore me e mire ne bote per 2019 nga AirlineRatings.com. Per vite linja ajrore e  Singaporit ka pasur nje standard te arte dhe tani eshte kthyer ne me te miren e saj me risite e pasagjereve dhe modelet e reja te avioneve te fundit”.Çmimet e AirlinesRatings.com jane gjykuar ne baze […]

0 0

Zjarret ne Kaliforni, situata jashte kontrollit, rritet numri i viktimave!

Numri i personave qe kane humbur jeten nga zjarret ne Kaliforni ka arritur ne 42. Rreth 7.200 struktura jane shkaterruar dhe  15.500 te tjera jane ne rrezik.Zjarri ka tejkaluar tashme fatkeqesine e ‘Griffith Park’ te vitit 1933 qe vrau 31 vete. Demet me te medha deri me tani regjistrohen ne jug nga zjarri Woolsey, ne Sacramento […]

0 0

Ulja e numrit te fluturimeve nga Rinasi rrit cilesine e sherbimit te linjave ajrore!

Ulja e numrit te fluturimeve nga Aeroporti Nderkombetar “Nene Tereza” eshte pasuar me nje permiresim te situates ne drejtim te vonesave apo anulimeve te fluturimeve. Sipas Autoritetit te Aviacionit Civil, gjate muajit tetor u regjistruan ne total  23 anulime apo vonesa mbi 2 ore, nderkohe qe per shtatorin u regjistruan 35 te tilla. Ne krahasim […]

0 0

Krocera me e madhe ne bote ben debutimin ne SHBA!

Krocera me e madhe ne bote ka bere debutimin e saj te pare ne SHBA. Symphony of the Seas e Royal Caribbean kushtoi 1.35 miliarde dollare per te ndertuar dhe eshte 365 metra e gjate si edhe mund te mbaje me shume se 6.600 pasagjere. Anija gjigande turistike eshte ankoruar per momentin ne  portin e […]

0 0

Memoriali i Skenderbeut gati per Samitin e dyte te Diaspores ne Lezhe!

Ne kuader te Vitit Mbarekombetar te Skenderbeut ne vendin tone institucione te ndryshme po organizojne aktivitet mjaft me vlere duke nisur nga ato artistike deri tek ato me karakter shkencor. Sipas te dhenave te fundit te Ministrise se Kultures aktualisht jane ne perfundim punimet per restaurimin e memorialit te Skenderbeut dhe kishen e Shen Nikollit […]


Upcoming

NON STOP MUSIC

NON STOP MUSIC

06:05 07:00Upcoming shows
Every Weekdays 06:05

NON STOP MUSIC

Every Weekdays 07:00

TRAVEL NEWS

Lajmet me te fundit nga Industria e Turizmit

Every Weekdays 07:05

MORNING TRAVEL

Infot me te nevojshme per te filluar nje dite te re.

Every Weekdays 10:00

TRAVEL NEWS

Lajmet me te fundit nga Industria e Turizmit

Every Weekdays 10:05

TRAVEL CLUB

Every Weekdays 12:00

TRAVEL NEWS

Lajmet me te fundit nga Industria e Turizmit

Every Weekdays 12:05

NON STOP MUSIC

Every Weekdays 15:00

TRAVEL NEWS

Lajmet me te fundit nga Industria e Turizmit

Every Weekdays 15:05

PM DRIVE

Udhetimi juaj i pasdites

TRAVEL REPORT


0 0

Shqiperia mes 5 destinacioneve me te mira low cost ne bote!

Revista online “Global Banking ang Business Review” e finances dhe sektorit bankar, ka listuar Shqiperine ne mesin e vendeve teper ekonomike per t’u vizituar. “5 vendet kryesore ne bote per tu vizituar me nje buxhet te ulet”, e titullon artikullin e botuar se fundmi kjo reviste. Era e ajrit te fresket, aromat e ushqimit te […]


TRAVEL CLUB

PM DRIVE

New Travel Hits

Podcasts from live programs

Travel Chart of The Week


Choose a day


NON STOP MUSIC

06:05Every Weekdays

06:05Every Weekdays

Playlista muzikore e dites me kenget me te degjuara te momentit

Learn more

TRAVEL NEWS

07:00Every Weekdays

07:00Every Weekdays

Lajmet me te fundit nga Industria e Turizmit e njohur gjeresisht si Travel Radio Travel eshte e investuar ne burimet me te njohura te lajmeve Travel dhe eshte burimi kryesor dhe profesional i ketyre lajmeve per Shqiperine dhe rajonin Radio Travel ka nje staf te gjere korrespondentesh dhe bashkepunetoresh ne sherbim te lajmit me te fundit te industrise se turizmit

Learn more

MORNING TRAVEL

07:05Every Weekdays

07:05Every Weekdays

Emision informativ live i formatit te mengjesit Informacionet me te nevojshme per te filluar nje dite te re. Destinacioni i dites per te pushuar, argetuar dhe shijuar.   Muzika me e mire per tju shoqeruar rruges per ne pune  

Learn more

TRAVEL NEWS

10:00Every Weekdays

10:00Every Weekdays

Lajmet me te fundit nga Industria e Turizmit e njohur gjeresisht si Travel Radio Travel eshte e investuar ne burimet me te njohura te lajmeve Travel dhe eshte burimi kryesor dhe profesional i ketyre lajmeve per Shqiperine dhe rajonin Radio Travel ka nje staf te gjere korrespondentesh dhe bashkepunetoresh ne sherbim te lajmit me te fundit te industrise se turizmit

Learn more

TRAVEL CLUB

10:05Every Weekdays

10:05Every Weekdays

Emision argetues dhe informues mbi ngjarjet dhe eventet e dites ne Shqiperi, rajon dhe me gjere. Te ftuar ne studio aktiviste dhe personazhe pjesmarres dhe organizatore te ketyre eventeve Keshilla dhe sugjerime  per te udhetuar dhe kaluar diten ose fundjaven.

Learn more

TRAVEL NEWS

12:00Every Weekdays

12:00Every Weekdays

Lajmet me te fundit nga Industria e Turizmit e njohur gjeresisht si Travel Radio Travel eshte e investuar ne burimet me te njohura te lajmeve Travel dhe eshte burimi kryesor dhe profesional i ketyre lajmeve per Shqiperine dhe rajonin Radio Travel ka nje staf te gjere korrespondentesh dhe bashkepunetoresh ne sherbim te lajmit me te fundit te industrise se turizmit

Learn more

NON STOP MUSIC

12:05Every Weekdays

12:05Every Weekdays

Playlista muzikore e dites me kenget me te degjuara te momentit

Learn more

TRAVEL NEWS

15:00Every Weekdays

15:00Every Weekdays

Lajmet me te fundit nga Industria e Turizmit e njohur gjeresisht si Travel Radio Travel eshte e investuar ne burimet me te njohura te lajmeve Travel dhe eshte burimi kryesor dhe profesional i ketyre lajmeve per Shqiperine dhe rajonin Radio Travel ka nje staf te gjere korrespondentesh dhe bashkepunetoresh ne sherbim te lajmit me te fundit te industrise se turizmit

Learn more

PM DRIVE

15:05Every Weekdays

15:05Every Weekdays

Emisioni i preferencave muzikore te degjuesve cdo pasdite, por jo vetem. Gjithcka mbi muziken dhe boten e show bizit ne Shqiperi dhe ne bote Kenget me te reja dhe me te degjuara te momentit Koncertet e kengetareve me te njohur ne Europe dhe Ballkan  

Learn more

TRAVEL NEWS

18:00Every Weekdays

18:00Every Weekdays

Lajmet me te fundit nga Industria e Turizmit e njohur gjeresisht si Travel Radio Travel eshte e investuar ne burimet me te njohura te lajmeve Travel dhe eshte burimi kryesor dhe profesional i ketyre lajmeve per Shqiperine dhe rajonin Radio Travel ka nje staf te gjere korrespondentesh dhe bashkepunetoresh ne sherbim te lajmit me te fundit te industrise se turizmit

Learn more

Shazam ne Radio Travel

18:05Every Weekdays

18:05Every Weekdays

Shazam eshte nje aplikacion i njohur boterisht per gjetjen e titullit te kenges dhe artistit on air, me nje klik. Cdo dite mbasdite ora 18'00, sjellim kenget me te klikuara ne Shazam ne vende te ndryshme te botes duke sjelle ne kete menyre shije te ndryshme muzikore cdo dite.

Learn more

NON STOP MUSIC

19:00Every Weekdays

19:00Every Weekdays

Playlista muzikore e dites me kenget me te degjuara te momentit

Learn more

TRAVEL ROCK

20:00Every Weekdays

20:00Every Weekdays

Emision Live dedikuar teresisht muzikes Rock Kenget dhe albumet me te reja te ketij zhanri muzikor Datat e turneve te grupeve me te njohur te [...]

Learn more

TRAVEL NEWS

22:00Every Weekdays

22:00Every Weekdays

Lajmet me te fundit nga Industria e Turizmit e njohur gjeresisht si Travel Radio Travel eshte e investuar ne burimet me te njohura te lajmeve Travel dhe eshte burimi kryesor dhe profesional i ketyre lajmeve per Shqiperine dhe rajonin Radio Travel ka nje staf te gjere korrespondentesh dhe bashkepunetoresh ne sherbim te lajmit me te fundit te industrise se turizmit

Learn more

NON STOP MUSIC

22:05Every Weekdays

22:05Every Weekdays

Playlista muzikore e dites me kenget me te degjuara te momentit

Learn more

INDIE TOP 20 COUNTDOWN

05:00Every Weekdays

05:00Every Weekdays

European Top 20 Countdown  eshte nje program internacional I cili transmetohet njekohesisht ne 250 radio ne 80 vendeve te ndryshme te botes cdo te diele  ne mbremje ora 22’00 Programi prodhohet  ne Florida USA nga Studio e njohur nderkombetarisht,  Music And Films dhe Radio Travel eshte partnere ekskluzive e ketij Radio Show internacional.

Learn more

NON STOP MUSIC

06:00Saturday

06:00Saturday

Playlista muzikore e dites me kenget me te degjuara te momentit

Learn more

TRAVEL NEWS

07:00Saturday

07:00Saturday

Lajmet me te fundit nga Industria e Turizmit e njohur gjeresisht si Travel Radio Travel eshte e investuar ne burimet me te njohura te lajmeve Travel dhe eshte burimi kryesor dhe profesional i ketyre lajmeve per Shqiperine dhe rajonin Radio Travel ka nje staf te gjere korrespondentesh dhe bashkepunetoresh ne sherbim te lajmit me te fundit te industrise se turizmit

Learn more

NON STOP MUSIC

21:00Saturday

21:00Saturday

Playlista muzikore e dites me kenget me te degjuara te momentit

Learn more

NEW TRAVEL HITS

09:00Saturday

NEW TRAVEL HITS

09:00Saturday

Publikimet me te reja muzikore kane hapesiren e tyre te peditshme ne Radio Travel ne inserte te caktuara, ne emisionet muzikore dhe ne rubrikat e dedikuara

Learn more

TRAVEL NEWS

10:00Saturday

10:00Saturday

Lajmet me te fundit nga Industria e Turizmit e njohur gjeresisht si Travel Radio Travel eshte e investuar ne burimet me te njohura te lajmeve Travel dhe eshte burimi kryesor dhe profesional i ketyre lajmeve per Shqiperine dhe rajonin Radio Travel ka nje staf te gjere korrespondentesh dhe bashkepunetoresh ne sherbim te lajmit me te fundit te industrise se turizmit

Learn more

Pop Sugar

10:05Saturday

10:05Saturday

Pop Sugar eshte nje emision argetues Live i cili vjen per degjuesit cdo fundjave te Shtune ora 10'00-12'00  Pop Sugar sjell te gjithe pjesen rose te Show Bizzit shqiptar ne studion e Radio Travel LIVE Personazhe te njohur te Show Bizzit, kengetare artiste me gjithe krijimtarine dhe pjesen roze qe rrethon jeten e tyre aristike por edhe te perditshme vijne te rrefehen dhe "ngacmohen" ne studio nga gazetari i show bizzit Ronaldo Sharka dhe Ksenja Shoshaj

Learn more

TRAVEL NEWS

12:00Saturday

12:00Saturday

Lajmet me te fundit nga Industria e Turizmit e njohur gjeresisht si Travel Radio Travel eshte e investuar ne burimet me te njohura te lajmeve Travel dhe eshte burimi kryesor dhe profesional i ketyre lajmeve per Shqiperine dhe rajonin Radio Travel ka nje staf te gjere korrespondentesh dhe bashkepunetoresh ne sherbim te lajmit me te fundit te industrise se turizmit

Learn more

NON STOP MUSIC

12:05Saturday

12:05Saturday

Playlista muzikore e dites me kenget me te degjuara te momentit

Learn more

TRAVEL NEWS

18:00Saturday

18:00Saturday

Lajmet me te fundit nga Industria e Turizmit e njohur gjeresisht si Travel Radio Travel eshte e investuar ne burimet me te njohura te lajmeve Travel dhe eshte burimi kryesor dhe profesional i ketyre lajmeve per Shqiperine dhe rajonin Radio Travel ka nje staf te gjere korrespondentesh dhe bashkepunetoresh ne sherbim te lajmit me te fundit te industrise se turizmit

Learn more

Shazam ne Radio Travel

18:05Saturday

18:05Saturday

Shazam eshte nje aplikacion i njohur boterisht per gjetjen e titullit te kenges dhe artistit on air, me nje klik. Cdo dite mbasdite ora 18'00, sjellim kenget me te klikuara ne Shazam ne vende te ndryshme te botes duke sjelle ne kete menyre shije te ndryshme muzikore cdo dite.

Learn more

INDIE TOP 20 COUNTDOWN

05:00Saturday

05:00Saturday

European Top 20 Countdown  eshte nje program internacional I cili transmetohet njekohesisht ne 250 radio ne 80 vendeve te ndryshme te botes cdo te diele  ne mbremje ora 22’00 Programi prodhohet  ne Florida USA nga Studio e njohur nderkombetarisht,  Music And Films dhe Radio Travel eshte partnere ekskluzive e ketij Radio Show internacional.

Learn more

TRAVEL NEWS

07:00Sunday

07:00Sunday

Lajmet me te fundit nga Industria e Turizmit e njohur gjeresisht si Travel Radio Travel eshte e investuar ne burimet me te njohura te lajmeve Travel dhe eshte burimi kryesor dhe profesional i ketyre lajmeve per Shqiperine dhe rajonin Radio Travel ka nje staf te gjere korrespondentesh dhe bashkepunetoresh ne sherbim te lajmit me te fundit te industrise se turizmit

Learn more

NON STOP MUSIC

07:05Sunday

07:05Sunday

Playlista muzikore e dites me kenget me te degjuara te momentit

Learn more

TRAVEL NEWS

10:00Sunday

10:00Sunday

Lajmet me te fundit nga Industria e Turizmit e njohur gjeresisht si Travel Radio Travel eshte e investuar ne burimet me te njohura te lajmeve Travel dhe eshte burimi kryesor dhe profesional i ketyre lajmeve per Shqiperine dhe rajonin Radio Travel ka nje staf te gjere korrespondentesh dhe bashkepunetoresh ne sherbim te lajmit me te fundit te industrise se turizmit

Learn more

NEW TRAVEL HITS

10:00Sunday

NEW TRAVEL HITS

10:00Sunday

Publikimet me te reja muzikore kane hapesiren e tyre te peditshme ne Radio Travel ne inserte te caktuara, ne emisionet muzikore dhe ne rubrikat e dedikuara

Learn more

TRAVEL NEWS

12:00Sunday

12:00Sunday

Lajmet me te fundit nga Industria e Turizmit e njohur gjeresisht si Travel Radio Travel eshte e investuar ne burimet me te njohura te lajmeve Travel dhe eshte burimi kryesor dhe profesional i ketyre lajmeve per Shqiperine dhe rajonin Radio Travel ka nje staf te gjere korrespondentesh dhe bashkepunetoresh ne sherbim te lajmit me te fundit te industrise se turizmit

Learn more

Albanian Travel Chart

12:05Sunday

12:05Sunday

Albanian Travel Chart eshte nje emision Live i cili sjell te renditura 10 kenget me te degjuara Shqiptare te momentit. Renditja bazohet ne preferencat e degjuesve te Radio Travel duke votuar keto kenge ne rrjetet tona sociale apo duke i kerkuar ato gjate dites ne emisione te ndryshme me ane te mesazheve ne nr 069000101

Learn more

NON STOP MUSIC

13:00Sunday

13:00Sunday

Playlista muzikore e dites me kenget me te degjuara te momentit

Learn more

TRAVEL NEWS

15:00Sunday

15:00Sunday

Lajmet me te fundit nga Industria e Turizmit e njohur gjeresisht si Travel Radio Travel eshte e investuar ne burimet me te njohura te lajmeve Travel dhe eshte burimi kryesor dhe profesional i ketyre lajmeve per Shqiperine dhe rajonin Radio Travel ka nje staf te gjere korrespondentesh dhe bashkepunetoresh ne sherbim te lajmit me te fundit te industrise se turizmit

Learn more

Destination Sport

15:05Sunday

15:05Sunday

Destination Sport eshte emisioni sportiv i se dieles ne Radio Travel Rezultatet e ndeshjeve kryesore te ndeshjeve te luajtura dhe komente mbi ndeshjet qe po luhen Live gjate transmetimit te emisionit. Lojra dhe kuice telefonike me degjuesit per te fituar cmime te ndryshme te dhuruara nga sponsoret e emisionit

Learn more

BIG IN TOUR

17:00Sunday

Big In Tour

17:00Sunday

[...]

Learn more

TRAVEL NEWS

18:00Sunday

18:00Sunday

Lajmet me te fundit nga Industria e Turizmit e njohur gjeresisht si Travel Radio Travel eshte e investuar ne burimet me te njohura te lajmeve Travel dhe eshte burimi kryesor dhe profesional i ketyre lajmeve per Shqiperine dhe rajonin Radio Travel ka nje staf te gjere korrespondentesh dhe bashkepunetoresh ne sherbim te lajmit me te fundit te industrise se turizmit

Learn more

UPDATE

18:05Sunday

18:05Sunday

Emision direkt me informacionet qe ndodhin gjate kohes se transmetimit te emisionit. Rezultatet e ndeshjeve me te rendesishme  te mbremjes Champions League, Europa League, Premer League, Serie A, La Liga, Bundesliga. Lajmet me te fundit, cfare po ndodh ne Tirane por jo vetem.

Learn more

22:05Sunday

European Top 20 Countdown  eshte nje program internacional I cili transmetohet njekohesisht ne 250 radio ne 80 vendeve te ndryshme te botes cdo te diele  ne mbremje ora 22’00 Programi prodhohet  ne Florida USA nga Studio e njohur nderkombetarisht,  Music And Films dhe Radio Travel eshte partnere ekskluzive e ketij Radio Show internacional.

Learn more

NON STOP MUSIC

00:00Sunday

00:00Sunday

Playlista muzikore e dites me kenget me te degjuara te momentit

Learn more

Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background