Travel Report

Muzete me trendi qe do te hapen kete vit.
Travel Report

Te vizitosh nje qytet do te thote te marresh esencen e tij duke nisur nga kultura , arti , natyra , jeta e njerezve qe banojne atje , ushqimi dhe atraksionet e ndryshme qe ofron per argetimin e turisteve. E nese kerkon ta njohesh sa me mire nje destinacion patjeter qe duhet te vizitosh edhe muzeumet e ndryshme te tij. Kete vit mund te ndiheni me fat nese jeni te apasionuar pas turizmit kulturor dhe muzeal pasi ka shume muze...

Like
3820
0
Thursday, 08 February 2018
Turizmi i basteve, ja cilet jane hotelet – kazino me te famshem ne bote.
Travel Report

Destinacione te ndryshme ofrojne mundesi qe turistet te perjetojne adrenaline teksa i vizitojne sidomos nese kane atraksione sfiduese per te ofruar. Disa krenohen me natyren e eger dhe te pashkelur , disa me parqet e lojrave ekstreme ndersa se fundmi ka destinacione qe terheqin turistet e aventures edhe nepermjet kazinove. Kazinote, tradicionalisht te njohura si vende ku mund te provohet fati dhe ku luhen shuma marramendese te hollash tashme po konsiderohen ne nje kenveshtrim te ri, ate te destinacioneve popullore...

Like
5748
0
Friday, 26 January 2018
Dhurata me e mire per kete Shen Valentin? Nje udhetim?!
Travel Report

Dita e Shen Valentinit eshte padyshim, dita me e embel e vitit. Eshte dita e dashurise, embelsise dhe perkujdesjes, dite ne te cilen çiftet dhe te dashuruarit i thone njeri-tjetrit “Te dua”, ne thuajse te gjithe boten. A ka gje me te bukur sesa t’i dhuroni personit tuaj te zemres nje udhetim romantik per Shen Valentin. Nese nuk keni asnje ide se ku te shkoni e nese te zakonshmet lule, cokollata, telefona, bizhute apo parfumet nuk ju ngjisin aspak dhe...

Like
7640
0
Wednesday, 17 January 2018
Per cdo zemer nga nje udhetim.
Travel Report

Kur flitet per dashuri dhe udhetime na paraqiten tre raste: Ose nisesh per te perjetuar nje eksperience idilike me gjysmen tuaj, ose keni ndermend te ndaheni dhe deshironi ta beni ne nje vend kur tjetri te ngelet me pak i lenduar , ose sapo jeni ndare dhe doni te harroni gjithcka duke udhetuar larg, sa me larg. Le tju paraqesim destinacionet e duhura per secilin rast e me pas lereni Kupidin te beje punen e tij ne lidhje me zemren...

Like
367
0
Tuesday, 16 January 2018
Tourism as a leading edge
Travel Talk

Tourism as a Leading Edge Radio Travel (104.6 FM), në emisionin "My Albania", ka intervistuar Drejtorin e USAID-it, Marcus Johnson, dhe Përfaqësuesen e Zyrës për Zhvillim dhe Bashkëpunim të Suedisë, Birgitta Jansson, mbi mundësitë e OJQ-ve dhe bizneseve për të hyrë në partneritet me këto dy agjenci për projekte në sektorin e turizmit në Shqipëri.*** *** *** Radio Travel 104.6 “My Albania” program interviewed both USAID Director Marcus Johnson, and the Head of Development Cooperation for Sweden, Birgitta...

Like
4985
0
Friday, 08 December 2017
Mediterran Travel Fair
Travel Talk

Si ne cdo event tjeter te turizmit edhe me date 8 dhe 9 Prill, Radio Travel ishte ne Panairin Mesdhetar te Turizmit per ta pasqyruar ate per degjuesit e saj Ministrja e Turizmit Znj M. Ekonomi, Drejtori manaxherial i MELI TOURS, Mr Alexandros Melikokis si dhe bashkadministratori i Kantines se Veres COBO, Z. Muhamet Cobo ishin pjese e te ftuarve ne Radio Travel gjate zhvillimit te ketij panairi ne Expo...

Like
2387
0
Monday, 10 April 2017
Vas Travel Fair
Travel Talk

...

Like
6474
0
Friday, 09 September 2016