Shqiperi

Shqiperia, destinacioni i kesaj vere per italianet. Nje horizont i plazheve te bardha dhe shkembore, kilometra bregdeti te paprekura, pavaresisht turizmit qe po lulezon dhe gjire qe shfaqen papritur, si diamante te vertete qe kerkojne vetem admirim. Jane keto fjalet qe nisin artikullin me te fundit promovues per Shqiperine nga, gazeta italiane “Il Messaggero”. E […]

Shqiperia konsiderohet se fundmi mundesia e arte e investitoreve italiane, te cilet shohin vendin tone teper interesant dhe me potenciale per te investuar, ne kohen e krizes dhe furtunes ekonomike europiane qe ka prekur me se shumti Italine. Unioni i sipermarresve te rinj shqiptare udhetoi drejt Molises per te marre pjese ne konferencen me teme […]

Shqiperia renditet nder vendet me te lira ne bote per jetese dhe turizem. MoveHub sipas te dhenave te marra nga shume tregues konsumi dhe çmimesh per 2018, permes nje harte boterore tregon se cilat shtete kane kosto me te larte jetese per kete vit. Shqiperia renditet krahas rajonit: Maqedonise, Kosoves, Bosnje dhe Hercegovines, Serbise dhe shteteve […]


Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background