panair

Klik Expo Group 24-28 Nentor 2016
Weekend Lovers

Per te tretin vit me rradhe Radio Travel eshte partner mediatik i panairit me te madh ne Shqiperi, Klik Expo Group. Radio Travel ishte prezente edhe sot ne kete panair per te promovuar produktet qe bizneset pjesmarrese kane zgjedhur per te prezantuar per klientet e tyre. Keto jane disa nga intervistat me perfaqesues te ketyre kompanive dhene per Radio Travel,direkt, ne emisioni e fundjaves “Weekend Lovers” Gjate kesaj fundjave, kompanite kane zgjedhur produkte eksklusive por edhe oferta per vizitoret. Grupi...

Like
1055
0
Saturday, 26 November 2016
AKT ne Panairin e Turizmit ne Kosove.
Travel News

Agjencia Kombëtare e Turizmit merr pjesë në Panairin e Turizmit “Travel Fair” i cili po zhvillohet ne qytetin e Prishtinës me stenden e saj perfaqesuese së bashku me disa operatorë turistikë. Interesi i vizitoreve për pavionin e Shqiperisë është mjaft i lartë dhe interesi i tyre është shtuar jo vetëm për zonat e plazheve por edhe për Zonat historike dhe turizmin sportiv që ofron vendi ynë.Drejtori i Pergjithshem i AKT-së Ardit Çollaku, mori pjesë në ceremoninë e hapjes së panairit...

Like
423
0
Friday, 22 April 2016
no-cover
Travel News

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë ne Kosove në kuadër të promovimit të turizmit dhe vlerave turistike që ofron Kosova, së bashku me operatorë turistikë vendor janë duke marrë pjesë në panairin e turizmit “Destination Nature”, i cili po mbahet në Paris të Francës. Prezantimi i bukurive natyrore, vlerave kulturore si dhe aktiviteteve të ndryshme, kanë zgjuar vëmendjen e shumë vizitorëve, të cilët kanë ndaluar te stenda e Kosovës në panair. Panairi “Destination Nature”, është një prej panaireve më të...

Like
401
0
Friday, 18 March 2016
no-cover
Travel News

Në kuadër të panairit ndërkombëtar të turizmit ITB Berlin, ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Milva Ekonomi mori pjesë në konferencën “Diversifikimi i industrisë së turizmit të Shqipërisë” – shembuj të zhvillimit të bashkëpunimit gjerman në kontekstin e lëvizjeve aktuale të migrimit, ku i pranishëm ishte dhe Drejtori i Përgjithshëm i GIZ për Shqipërinë, Hans Jurgen Cassens. Ministrja Ekonomi tha se qeveria shqiptare po përpiqet të diversifikojë portofolin e turizmit dhe...

Like
479
0
Friday, 11 March 2016
no-cover
Travel News

Shqipëria po merr pjesë në panairin “FOODEX JAPAN 2016”, i cili po mbahet në Tokio të Japonisë.Ai është një nga panairet më të rëndësishëm të Ushqimit dhe Pijeve në Azi me një eksperiencë 40 vjeçare i cili do të mbajë hapur dyert për katër ditë me rradhë.Ky panair ka mbledhur rreth 75, 000 blerës nga vende të ndryshme të botës dhe ekspozues nga rreth 80 vende pjesëmarrëse. Shqipëria merr pjesë në këtë ngjarje të rëndësishme me 3 kompani përfaqësuese, të...

Like
293
0
Tuesday, 08 March 2016
no-cover
Travel News

Ne Budapest te Hungarise po mbahet gjate ketyre diteve Panairi Nderkombetar i Turizmit, Utazas. Panairi zhvillohet me pjesmarrjen e 270 kompanive vendase dhe te huaja qe prezantojne produktin e tyre perpara dhjetra mijra vizitoreve. Ne kete event agjencite turistike, operatoret, shoqatat, hotelet dhe perfaqsuesit e kompanive te transportit diskutojne mbi turizmin ne konferencat e planifikuara dhe kane mundesi per takime dhe marrevshje biznesi. Panairi do te vijoje deri ne date 6 mars ne qendren e eskpozitave...

Like
479
0
Friday, 04 March 2016
no-cover
Travel News

Panairi i turizmit ne Riyadh eshte nje prej eventeve qe lider te industrise se turizmit ne Arabine Saudite e presin me padurim. Panairi do te organizohet midis datave 12 dhe 15 prill dhe do te mbledhe jo vetem kompani arabe te turizmit por edhe ato te vendeve te tjera duke promovuar destinacionet per syrin e bleresve nderkombetare. Ky panair pret qe ne edicionin e tij te tete kte vit te kete mbi 250 ekspozues nga 55 vende te botes ku...

Like
375
0
Friday, 26 February 2016
no-cover
Travel News

Ka nisur ne Milano Panairi Nderkombetar i Turizmit Bit Milano 2016. Panairi me I rendesishem per industrine turistike ne Itali por jo vetem mbledh bashke aktoret kryesore te sektorit nga vende te ndryshme te botes, kompani, operatore dhe eksperte per te diskutuar, per tu takuar dhe per lidhur marreveshje. Ky edicion i panairit do te kete prezent me shume se 100 vende pjesmarrese, 2000 kompani, 60 mije vizitore dhe me shume se 40 mije takime mes bizneseve. Shqiperia ne kete...

Like
1103
0
Thursday, 11 February 2016
no-cover
Travel News

Ka nisur ne Riga te Letonise panairi nderkombetar I turizmit Balttour 2016. Ne kete edicion te 23 panairi i vendeve baltike sjell mbi 470 stenda me kompani nga vende te ndryshme te botes qe prezantojne produktin e tyre turistik. Qindra pjesmarres priten kete edicion ne eventin e rendesishem qe ofron mundesi per marreveshje, kontrata, takime mes bizneseve dhe konferenca ne lidhje me situaten aktuale e te ardhmen e sektorit turistik nderkombetare. Panairi do te vijoje deri ne date 7...

Like
331
0
Friday, 05 February 2016
no-cover
Travel News

Qeveria shqiptare ka akorduar një fond në vlerë 228 mijë euro për pjesëmarrjen e Shqipërisë në panairin ndërkombëtar që mbahet në Gjermani vitin e ardhshem.Në këtë panair Shqipëria merr pjesë si vend partner dhe do të prezantojë potencialet e vendit për turizmin bregdetar, turizmin e natyrës dhe aventurës si dhe turizmin kulturor e historik.Vendimi i miratuar parashikon ndarjen e fondit në dy pjesë, nje pjese do të përdoren gjatë këtij viti për organizimin e një udhëtimi me gazetarë të huaj...

Like
718
0
Friday, 05 February 2016