Paloma Faith – Till Im Done

Paloma Faith

Paloma Faith – Till Im Done

Eshte e pamundur te mos kercejme me Paloma Faith ne kengen e saj te re “Till Im Done”.

Kenga eshte pjese e albumit te katert te artsiets The Architect i cili eshet ngjitur ne numrin nje te chartit britanik qe nga publikimi me 16 shkurt te ketij viti.  

‘Til I’m Done’ është një kenge disko-funk dhe Paloma Faith ne kete kenge flet per pavarësinë dhe forcën e saj.

“Doja të shkruaja diçka më moderne,” thotë ajo. “Në albume të mëparshme, unë kam qenë më e shqetësuar me të kaluarën, por tani po shikoj përpara për shkak të amësisë dhe  dëshiroj të ndryshoj gjërat për një të ardhme më të mirë. Është një martesë e vjetër dhe e re. ”

Pas tre vjetësh mungese , Paloma Faith ka bërë një rikthim mahnitës, i cili jo vetëm që ka parë albumin ne vendin e pare te klasifikimit britanik por eshet ne rrugen e duhuir per tu certifikuar dhe me platinium.

 Current track

Title

Artist

Background