Travel News

Page: 2

Shqiperia mes 5 destinacioneve me te mira te kesaj vere   Shqiperia renditet nje prej 5 destinacioneve me te mira te kesaj vere per pushime. Studimi I fundit i bere nga rrjeti prestigjoz turistik LeitimObserver ka renditur vendin tone per shkak te natyres se mrekullueshme ne mesin e vendeve me te mira qe turistet mund […]

“Francesca on the top of the world” kesaj radhe ne Prishtine!   Gazetarja dhe udhetarja e njohur italiane, Francesca Masotti ka publikuar se fundmi nje shkrim promovues per Prishtinen turistike ne blogun e saj turistik. Kosova per te eshte nje nga vendet me te bukura ne bote dhe me njerezit me te sjellshem. Sipas gazetares […]

Vijojne punimet per rrugen Fier- Plazh i Semanit! Ministri i Infrastruktures dhe Energjise inspektoi punimet qe po kryhen nga gazsjellesi Trans Adriatik per asfaltimin e segmentit rrugor qe lidh Fierin me plazhin e Semanit.Kjo rruge, e cila ndodhej ne gjendje shume te amortizuar perdoret ne vijimesi edhe nga banoret e me shume se 14 fshatrave. […]

KLSH: Abuzim me perlat natyrore te alpeve! Kontolli i Larte i Shtetit ka zhvilluar se fundmi nje auditim ne Administraten e  Zonave te Mbrojtura ne Shkoder dhe ka dale ne perfundimin se shumica e perlave natyrore te kesaj pjese kane mbetur jashte vemendjes, duke lejuar te abuzohet. Zona e Thethit, sipas KLSH, eshte lene ne […]

“greenMe” tashme promovon plazhet me te mira te jugut! Vijon promovimi i Shqiperise nga mediat italiane. Revista “greenMe” pas promovimit te plazheve me te mirate detit Adriatik ka bere nje artikull te radhes ku ka propozuar destinacionet bregdetare me te mira per turizmin familjar ne jug te Shqiperise. Zonat me te mira sipas revistes kete […]

Sot ne White City Resort na priti menaxheri i pergjithshem i ketij resorti, i cili na prezantoi shkurtimisht ate cfare ky resort ofron dhe ofertat me te mira per pushuesit Shqiptare. @vas.al #joinuslovevas  

Shqiperia kete vit me nje performance me te mire mjedisore! Shqiperia ka perparuar me 19 vende ne Indeksin e Performances Mjedisore. Sipas nje artikulli te revistes Vogue, nuk mund te mohohet ndikimi pozitiv qe mund te kete udhetimi ne bote nga rritja e mirekuptimit kulturor mbi ruajtjen e natyres se virgjer. Sipas Indeksit te Performances […]

Destinacionet mesdhetare do te mbushen me turiste rus!   Rusia do te dergoje me shume turiste ne vendet mesdhetare kete vit. Me sa behet me dije nga autoritetet ruse te turizmit , me qindra mijra turiste ruse do te pushojne kete vere ne Qipro, Greqi, Turqi dhe vendet te tjera te Mesdheut. Numri i turisteve […]

Turizmi i shendetit udhehiqet nga turistet arabe!   Turistet arabe kane qene nder turistet te cilet kane shpenzuar me shume per turizmin e shendetit. Kete e deshmojne edhe shifrat e fundit te publikuara nga Shoqata  Boterore e Turizmit te Shendetit qe deshmojne se vitin e kaluar turistet arabe kane shpenzuar me shume se 27 miliard […]

Vlora nder destinacionet me te mira low cost per italianet! Vlora renditet nder 10 vendet me plazhet low cost me te mira ne Europe nga mediat italiane. Kete here eshte ViaggineWs.com qe e ka renditur Shqiperine dhe Vloren ne vecanti si destinacion teper te bukur me kosto te uleta per pushime. Sipas webit italian ne kete […]


Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background