TRAVEL NEWS

no-cover
Travel News

Disa mijëra emigrantë shqiptarë dhe kosovarë po kthehen keto dite në vendet e tyre të punës, pasi kaluan festat e fundvitit në atdhe. Shumë prej tyre shprehen të kënaqur nga festat e kaluara pranë njerëzve të dashur në vendlindje, teksa kthehen në...

Monday, 04 January 2016
Like
217
0
no-cover
Travel News

Ditët e fundit të këtij viti, në portin e Durrësit ka vijuar rregullisht mbërritja e bashkëatdhetarëve, të cilët shfrytëzojnë tragetet për udhëtimin nga vendet e Evropës Perëndimore ku jetojnë e punojnë drejt familjeve të tyre në vendin tonë,...

Thursday, 31 December 2015
Like
313
0
no-cover
Travel News

Në kryeqytetin e Belgjikës, Bruksel, nuk do të ketë fishekzjarre dhe festime të tjera natën e ndërrimit të viteve, për shkak të rrezikut nga sulmet terroriste. Lajmi është bërë i ditur nga Kryeministri belg, Charles Michel, i cili tha se vendi është...

Thursday, 31 December 2015
Like
275
0