TRAVEL NEWS

no-cover
Travel News

Facilitete te reja do te presin pasagjeret ne aeroportin nderkombetar Pudong ne Shangai. Ka nisur ndertimi i dy terminaleve te reja te pasagjervee ne kete aeroport qe pritet te jene me te medhenjte ne bote. Ato do te perfundojne brenda vitit 2019 dhe do te mund te...

Monday, 04 January 2016
Like
237
0
no-cover
Travel News

Stuhia e debores qe ka prekur Turqine qe prej 31 dhjetorit ka sjelle kaos ne aeroporte dhe bllokim te shumte rrugeve. Rreshjet e debores qe vijojne me intensitet ne Stamboll por edhe qytete te tjera kane bere qe shume kompani te anullojne fluturimet dhe pasagjeret te...

Monday, 04 January 2016
Like
386
0
no-cover
Travel News

Kina dhe Kuba forcojne marrdheniet midis tyre edhe aspektin e turizmit. Pas nje vizite te fundit qe ambasadori kinez ka bere ne Kube u diskutua me perfaqsuesit e diplomacies ne vendin ishullor per vendosjen e fluturimeve direkte mes dy shteteve me qellim rritjen e...

Monday, 04 January 2016
Like
270
0