New Travel Hits
Adult, Commercial

Travel News

Efekti i Lojrave Olimpike ne turizmin brazilian.
Travel News

Do te jete I ndjeshem efekti qe Lojrat Olimpike Rio 2016 do te lene ne turizmin e Brazilit kete vit. Ky eshte rezultati qe del pas nje studimi qe ka bere Euromonitor International. Flitet per nje rritje te numrit te turisteve nderkombetare kete vit me me shume se 7.2%...

Saturday, 06 August 2016
Like
70
0
Nen ethet e Lojrave Olimpike Rio 2016.
Travel News

Lojrat Olimpike Rio 2016, ngjarja e madhe ndërkombëtare multi-sportive që do të mbahet në Rio de Janeiro, Brazil, nisin sot me një rekord ti shteteve pjesëmarrëse dhe medaljeve. Me 306 grupe olimpike qe do te garojne per medaljet, lojërat do të perfshijne 28...

Friday, 05 August 2016
Like
101
0
Promovohet turizmi i  Beratit.
Travel News

Në Berat u organizua një tryezë e rrumbullakët me bizneset turistike, për promovimin e Qendrës së Interpretimit Turistik në qendër të qytetit dhe prezantimin e Markës së Turizmit me qëllim të bashkërendimit dhe promovimit të bizneseve turistike të...

Thursday, 04 August 2016
Like
89
0
Turizmi , sektori me te ardhurat me pozitive ne vend.
Travel News

Turizmi po rezulton sektori me të ardhurat më pozitive në raport me tregjet e tjera. Sipas të dhënave të Bankës së Shqipërisë në tremujorin e parë të vitit 2016 flukset turistike sollën një të ardhur neto pozitive prej 67 milionë euro, duke qenë...

Tuesday, 02 August 2016
Like
136
0
Greqia, qendrim falas dhe ulje cmimesh per turistet ne Lezbos.
Travel News

Teksa qeveria greke ka prezantuar politika preferenciale për të tërhequr sa më shumë turistë në ishullin Lezbos, disa ekspertë vijojnë të këmbëngulin se ka shume probleme për të zgjidhur, si kriza e refugjatëve, taksat e larta dhe shqetësimet për...

Monday, 01 August 2016
Like
284
0
Dubai ashtu si Sidnei, me nje Opera House.
Travel News

Dubai tashme do te kete nje simbol tjeter ne qytet , te ngjashem me ate te Sidneit ne Australi. Ne fund te muajit gusht, qyteti pararoje ne risite arkitekturore do te kete Shtepine e tij te Operas. Dubai Opera House eshte ne pergatitjet e fundit perpara inagurimit....

Saturday, 30 July 2016
Like
132
0
Shtohen udhetimet e europianeve.
Travel News

Europianet kane bere udhetime te kosniderueshme deri me tani kete vit. Nga nje studim i fundit i publikuar nga Tourexpi ka rezultuar se kane qene te shumte turistet europiane qe kane udhetuar kete vit. Nga studimi rreth 38% e tyre kane preferuar te pushojne jashte...

Friday, 29 July 2016
Like
38
0
National Geographic: Shqiperia mes vendeve me te vyera per tu vizituar.
Travel News

Revista “National Geographic” ka perfshire Shqiperine në një listë tepër të vyer të vendeve që sipas prestigjozes te udhetimeve meritojnë më shumë turistë. Sipas saj, këto janë destinacione të mrekullueshme dhe që do t’iu lënë me gojën hapur....

Friday, 29 July 2016
Like
43
0