Travel Report

Tourism as a leading edge
Travel Talk

Tourism as a Leading Edge Radio Travel (104.6 FM), në emisionin "My Albania", ka intervistuar Drejtorin e USAID-it, Marcus Johnson, dhe Përfaqësuesen e Zyrës për Zhvillim dhe Bashkëpunim të Suedisë, Birgitta Jansson, mbi mundësitë e OJQ-ve dhe bizneseve për të hyrë në partneritet me këto dy agjenci për projekte në sektorin e turizmit në Shqipëri.*** *** *** Radio Travel 104.6 “My Albania” program interviewed both USAID Director Marcus Johnson, and the Head of Development Cooperation for Sweden, Birgitta...

Like
4985
0
Friday, 08 December 2017
Klik Expo Group 24-28 Nentor 2016
Weekend Lovers

Per te tretin vit me rradhe Radio Travel eshte partner mediatik i panairit me te madh ne Shqiperi, Klik Expo Group. Radio Travel ishte prezente edhe sot ne kete panair per te promovuar produktet qe bizneset pjesmarrese kane zgjedhur per te prezantuar per klientet e tyre. Keto jane disa nga intervistat me perfaqesues te ketyre kompanive dhene per Radio Travel,direkt, ne emisioni e fundjaves “Weekend Lovers” Gjate kesaj fundjave, kompanite kane zgjedhur produkte eksklusive por edhe oferta per vizitoret. Grupi...

Like
1055
0
Saturday, 26 November 2016
Tregjet me romantike te Krishtlindjeve.
Travel Report

Do te bejme kesaj here nje shetitje paraprake per te njohur disa prej atyre vendeve te cilat na bejne per pak kohe te ndihemi si ne perralle. Ka ngjyra , feste, dhurata dhe shume dashuri. Jane vende te cilat cdo vit ne dhjetor terheqin njerezit me atmosferen dhe magjine qe dhurojne. Behet fjale per tregjet e Krishtlindjeve. Tashme duket se cdo qytet perpiqet te kete nje te tijin me dekoret e festave dhe gjithcka tjeter megjithate ka disa qe kane...

Like
903
0
Tuesday, 01 December 2015