New Travel Hits
Adult, Commercial

TRAVEL REPORT

Christiano Ronaldo inaguron hotelin e tij te pare.
Travel Report

Njerzit e famshem , yjet e kinemase, yjet e futbollit, personazhe te jetes publike qe aq shume i shohim e i pelqejme shpesh vec profesionit te tyre primar, ose atij per te cilin jane me shume te njohur ,kane dhe hobi te tjera. Hobi keto qe ja shtojne ndoshta me shume fansat por edhe famen. Kryesisht keto hobi perkthehen edhe ne biznese qe personazhet e njohur zgjedhin te drejtojne pertej profesionit. I tille se fundmi eshte dhe futbollisti Christiano Ronaldo....

Like
98
0
Friday, 29 July 2016
no-cover
Travel Report

Qe Bill Gates eshte njeriu me i pasur ne Amerike dhe me gjere kete e dime te gjithe, por kush jane me te pasurit e vendeve te...

Like
341
0
Friday, 01 April 2016
no-cover
Travel News

Modeli me i ri arkitekturor u prezantua kete jave ne Dubai. “Dubai Park” eshte projekti miliona euro dhe miliona m2 i cili pritet te perfundoje ne 2020-en! Parku do te permbaje 100 atraksione kryesore te botes te nderthurura ne kete hapesire, nder to edhe Taj Mahal,eksperienca e te jetuarit si ne skenat e filmit “Motiongate”! I gjithe parku do te pershkohet nga nje liqen ne qender te tij. i ndare ne gjashte sektore, pjese e parkut do te jete Legoland...

Like
199
0
Friday, 04 March 2016
no-cover
Travel Report

Dubai, kampion i konfirmuar i të gjitha gjërave të mëdha, më të gjatat dhe më të shtrenjtat, së shpejti do të ketë një konkurrencë të forte nga fqinji, Arabia Saudite. Ndërtesa ikonë dhe simbol e Dubait Burj Khalifa, më e larta në botë, mund të zhvishet nga titulli i saj Guinness nëse Arabia Saudite ka sukses në planet e saj për të ndërtuar një më të madhe , pikërisht kullën Jeddah një projekt më afër realitetit sesa perspektivës , pasi...

Like
417
0
Saturday, 05 December 2015
no-cover
Travel Report

Do te bejme kesaj here nje shetitje paraprake per te njohur disa prej atyre vendeve te cilat na bejne per pak kohe te ndihemi si ne perralle. Ka ngjyra , feste, dhurata dhe shume dashuri. Jane vende te cilat cdo vit ne dhjetor terheqin njerezit me atmosferen dhe magjine qe dhurojne. Behet fjale per tregjet e Krishtlindjeve. Tashme duket se cdo qytet perpiqet te kete nje te tijin me dekoret e festave dhe gjithcka tjeter megjithate ka disa qe kane...

Like
430
0
Tuesday, 01 December 2015
no-cover
Travel Report

Vizite ne hotelin me te vjeter ne bote. Sipas librit të rekordeve Guiness, në kategorinë “hoteli më i vjetër në botë” fitues është një hotel në Hayakawa në Japoni dhe është themeluar në vitin 705, pra plot 1300 vjet më parë. Hotel “Keiunkan Inn” është ndërtuar në vendin ku takohen lumenjtë e Hayakawa dhe Jukava dhe paraqet banjën më të vjetër në botë. Me pamje të bukur të maleve dhe lumenjve, ky vend e ka ruajtur pamjen tradicionale të tij...

Like
462
0
Saturday, 21 November 2015
no-cover
Travel Report

Dikur quhej perla e ish- Republikës Jugosllave. Tashme nje nder qendrat me te famshme turistike te Malit te Zi, Budva, eshte qyteti qe ju mirepret kete sezon me nje atmosfere me te paqte e me te qete se ne vere. Për të shkuar në “zemrën” e Malit të zi, e pikërisht në Budva, të nevojitet gati 6 orë rrugë dhe rreth 250 kilometra. E pozicionuar në krahun e djathtë të kryeqytetit, buzë majës më të lartë të malit malazez, Budva...

Like
329
0
Monday, 16 November 2015
Stadiumet me popullore ne Europe.
Travel Report

Klubet e futbollit modern mbeshteten me shume kohet e sotme nga fansat e tyre dhe tifozet. Tifozet jane ata qe mbajne gjalle skuadrat dhe i mbeshtesin ne kompeticione dhe ndeshje te shumta ne perpjekje per marrjen e titujve. Performanca me e mire dhe me e prekshme e tifozeve eshte ne stadiume atje ku brohoritjet, banerat dhe duartrokitjet emocionojne kedo. Por cilet jane stadiumet me te medha dhe me popullore te Europes ku jane luajtur sfidat me perrallore?   E nisim...

Like
890
0
Saturday, 14 November 2015