Nick Jonas njihet si një ndër ato djem që preferojnë vajza më të mëdha në moshë dhe kjo vërtetohet nga lidhjet që ai ka pasur në të kaluarën. Kohët e fundit është vënë re se këngëtari dëshiron të ketë diçka më tepër se shoqëri me aktoren dhe kërcimtaren Jenna Dewan. 37-vjeçarja sapo ka nisur […]

  Aktori  kinez dhe legjenda e arteve marciale është bërë qendra e vëmendjes për shkak të një fotoje të postuar në rrjetet sociale nga një fans i tij. Ai u shfaq i dobët, i lodhur dhe nuk dukej mirë nga gjendja shëndetësore duke shqetësuar kështu të gjithë publikun e veçanërisht fansat e tij. Menaxheri dhe […]

  Ditën e kaluar “The Guardian” publikoi një artikull ku konfirmohej edhe një herë prania e Era Istrefit në himnin e Kampionatit Botëror. Në këngën që si çdo herë pritet të jetë ritmike, këngëtarja 23-vjeçare nga Kosova do të bashkëpunojë me Will Smith dhe Nicky Jam ndërkohë që klipi sapo është xhiruar dhe pritet të […]

DJ dhe producenti i famshëm humbi jetën papritmas në Muscat, Oman teksa ishte me pushime në një resort bregdetar.  Ai ishte 28-vjeç dhe kreu vetvrasje .  Së fundmi ka qenë familja e Avicii-it ajo që ka folur rreth planeve për funeralin e DJ-it të njohur. Ka pasur shumë kërkesa në lidhje me varrimin e Tim […]

Ka arsye te panumerta pse eshte mire te punoni nga shtepia. Ju mund te arrini nje ekuiliber me te mire pune dhe jete, orar me fleksibel dhe en kete forme do te jeni edhe me pak te stresuar.Por jo vetem kaq, duke punuar nga shtepia ju mund te kurseni parate e transportit, parate qe shpenzonin […]

Me ne fund dhe ne Instagram mund te vendosni ne heshtje profilet e miqve qe nuk doni t’i shihni me aq shpesh, siç mund te behet aktualisht ne Facebook me komanden Hide, pa qene nevoja te mos e ndiqni me, dhe qe perdoruesi te mos e kuptoje.Ky funksion i ri aktivizohet ne javet e ardhshme […]

Anija spanjolle San Hose, e fundosur ne Detin e Karaibeve jo shume larg bregdetit te Kolumbise para me shume se 300 vjetesh, eshte gjetur me ndihmen e nje mjeti autonom nenujor. Sipas studiuesve lajmi ishte mbajtur sekret per tri vjet qe nga gjetja. Lokacioni i sakte i anijes konsiderohej per nje kohe te gjate si […]

Te nxitur nga perspektiva e terheqjes se Britanise nga Bashkimi Evropian vitin e ardhshem, numri i mbajtesve te pasaportave britanike, te cilet u bene shtetas gjermane, u rrit me 162 per qind vitin e kaluar. Rreth 7,500 britanike moren shtetesine gjermane vitin e kaluar. Sipas Zyres Federale te Statistikave ne Gjermani eshte e dukshme lidhja me […]

Apple ka filluar te paguaje detyrimin prej 13 miliarde eurosh qe i detyrohet shtetit irlandez si pjese e taksave te papaguara. Edhe pse kompania Apple kishte nje marreveshje te veçante me Irlanden, por qe komisioni vendosi te ishte e paligjshme. Dhe asnjera nga palet nuk ishte e kenaqur me kete vendim.Apple argumentoi se shuma e […]

Nobeli i Teknologjise 2018, ose “Millennium Technology Prize” me vleren nje milion euro, iu dha fizikanit finlandez Tuomo Suntola, shpikesi i teknikes qe ka bere me efiçente memoriet e smarfoneve dhe kompjuterave, duke mundesuar komunikime me te mira, perfshire edhe rrjetet sociale.Por kjo shpikje ka prekur edhe sektore te tjere, si mjekesia, energjia e rinovueshme […]


Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background